ثبت نام

پارک امیرگان

پارک امیرگانPark  Emirgan یکی از زیباترین و بزرگترین پارک های استانبول است که در قسمت اروپایی استانبول و در منطقه سریر در کنار بسفر واقع شده است. این پارک تاریخی و زیبا شهرت خود را مدیون فستیوال گل های لاله است که همه ساله از اوایل ماه آوریل (اواسط فرودین) در آن برگزار شده و این پارک را به محیطی رنگارنگ و دل فریب مبدل می کند. این جشنواره تا زمان خشک شدن گل های لاله ادامه دارد.
 
امیرگان با نواحی بسیار سرسبز و زیبا، فواره ها، زمین های بازی برای کودکان و چندین رستوران از جمله تفرجگاه های مورد علاقه محلی ها می باشد. این پارک تاریخی همچنین سه ساختمان سفید و صورتی و زرد رنگ را در خود جای داده است که در زمان عثمانیان بنا شده و هم اینک به عنوان کافه از آنها استفاده می شود.نکات

بازدید از این پارک رایگان می باشد.
زمان آغاز فستیوال گل های لاله به شرایط آب و هوایی در آن سال بستگی دارد ولی معمولاً شروع این جشنواره از اواسط فروردین می باشد و از اواسط اردیبهشت (و یا حتی زودتر) تعداد لاله ها شروع به کم شدن می نمایند.

پیشنهاد تریپ اند تیپس

اگر در اوایل فصل بهار از استانبول بازدید می کنید حتماً از جشنواره لاله ها در این پارک دیدن کنید.

جاذبه های گردشگری نزدیک

  • قلعه روملی 10 دقیقه با اتوبوس های 22, 25E, 40T, 42T, 22RE
  • ببک 15 دقیقه با اتوبوس های 22, 25E, 40T, 42T, 22RE

چگونه به پارک امیرگان برویم

از میدان تکسیم اتوبوس های 40T,42T را سوار شوید و در ایستگاه Emirgan از آن پیاده شوید.
اگر در آکسارای، لاللی، منطقه تاریخی سلطان احمد و یا امینونو هستید ابتدا سوار ترم Tram T1 شوید و در ایستگاه کاباتاش Kabataş پیاده شوید و از آنجا سوار اتوبوس های 22, 25E, 22RE شوید و در ایستگاه Emirgan از آن پیاده شوید. این مسیر توسط اتوبوس از کاباتاش تقریباً 45 دقیقه زمان می برد.

 

استانبول پارک امیرگان پارک Emirgan Park rslj hv قسمت اروپایی سریر بسفر فستیوال گل های لاله رستوران
کل دیدگاه کاربران (0)