ثبت نام

کلیسای بلغاری سنت استفان

کلیسای بلغاری سنت استفان Bulgarian St Stephen Church در قسمت اروپایی استانبول و در منطقه فاتیح قرار گرفته است. این کلیسای ارتودکس که به خاطر استفاده از آهن در ساخت آن به کلیسای آهنی نیز معروف است از طراحی زیبای نئوگوتیک بهره مند است.


 
کلیسای بلغاری در قرن 19 میلادی در زمان حضور اقلیت بلغاری ها در استانبول در کنار گلدن هرن و ما بین دو محله قدیمی فنر و بالات بنا گردیده است.
 بازدید از این مکان رایگان می باشد.
  

پیشنهاد تریپ اند تیپس

از این کلیسا به هنگام بازدید از فنر و بالات دیدن کنید.

جاذبه های گردشگری نزدیک

  • فنر و بالات وکلیسای یونانی و کالج  یونانی ارتودکس تقریباً 5 دقیقه پیاده روی
  • موزه فتییه تقریباً 15 دقیقه پیاده روی
  • موزه کاریه تقریباً 25 دقیقه پیاده روی
  • دیوارهای قسطنطنیه تقریباً 30 دقیقه پیاده روی

چگونه به کلیسای بلغاری سنت استفان برویم

این کلیسا مابین ایستگاه اتوبوس فنر و ایستگاه اتوبوس بالات قرار داشته و کمتر از 5 دقیقه پیاده روی با این دو ایستگاه فاصله دارد.بنابراین اگر در تکسیم و شیشلی هستید سوار مترو Metro M2 شوید و در ایستگاه هالیچ haliç پیاده شده و از آنجا اتوبوس های  48E, 99 ,99Y, 399C,44Bرا سوار شوید و در ایستگاه  Fener و یا بالات Balat پیاده شوید.
اگر در آکسارای و لاللی و یا منطقه تاریخی سلطان احمد هستید سوار ترم Tram T1 شوید و در ایستگاه امینونو Eminonu پیاده شوید و از آنجا اتوبوس های  48E, 99 ,99Y, 399C,44Bرا سوار شوید و در ایستگاه Fener و یا بالات Balat پیاده شوید.
 
 

استانبول کلیسا بلغاری سنت استفان قسمت اروپایی فاتیح کلیسای ارتودکس گلدن هرن فنر و بالات
کل دیدگاه کاربران (1)

چهارشنبه 22 اسفند 1397
کلیسای آهنی

| بعد از بازدید از کلیسای یونانی در زمان بازدید از محله های فنر و بالات به این کلیسا رسیدم.اگردر ایستگاه فنر Fener از اتوبوس پیاده بشین با چند دقیقه پیاده روی در امتداد ساحل به این کلیسا می رسید.کلیسای زیبایی که به نام های بلغاری و آهنی شناخته میشه و نمای بیرونی زیبایی داره و داخلش هم مثل سایر کلیساهاست.داخل کلیسا بسیار خلوت بود و هزینه ای رو هم برای بازدید پرداخت نکردیم.