ثبت نام

جزایر پرنس استانبول

جزایر پرنس استانبول (پرنسس) Princess Island مجموعه ای از نه جزیره هستند که در جنوب شرقی استانبول و در دریای مرمره واقع شده اند و در زبان ترکی به آنها آدالار Adalar گفته می شود. از میان این نه جزیره فقط چهار عدد از آنها به روی بازدید کنندگان باز هستند و امکان رفت و آمد به آنها وجود دارند.


 
جزایر پرنس که وسایل نقلیه عمومی در آنها اجازه رفت و آمد ندارند به خاطر بهره مندی از محیطی آرام و به دور ازهیاهوی شهر شهرت یافته اند. بیوک آدا با 5.46 کیلومتر مربع مساحت بزرگترین و مشهورترین جزیره در بین جزایر پرنس می باشد که مقصد اصلی بازدید کنندگان است هی بیلی آدا Heybeliada با 2.4 کیلومتر مربع، بورگاز آدا Burgazada با 1.5 کیلومتر مربع و کینال آدا Kınalıada با 1.3 کیلومتر مربع وسعت پس از بیوک آدا بزرگترین جزایر پرنس می باشند که دسترسی به آنها از طریق فری (کشتی) امکان پذیر می باشد. نام پرنس و یا همان شاهزاده به این دلیل به این جزایر اطلاق می شود که در زمان امپراطوری رومیان، شاهزاده ها و سایر اعضای خانواده های سلطنتی به این جزایر تبعید می شدند و این موضوع در زمان سلاطین عثمانی نیز مرسوم بوده است.

چگونه به جزایر پرنس استانبول برویم

برای رفتن به جزایر پرنس استانبول (جزایر پرنسس) ابتدا به اسکله های کاباتاش و امینونو بروید و از آنجا بلیط رفت کشتی به سمت جزایر را به قیمت 7/5 لیر تهیه کنید.برای بازگشت از جزایر هم می بایست بلیط برگشت را از خود جزیره به همین قیمت تهیه کنید.
 
 

استانبول پرنسس دریای مرمره آدالار Adalar وسایل نقلیه عمومی بیوک آدا هی بیلی آدا بورگاز آدا کینال آدا فری کشتی جزاير پرنس جزيره چگونه به برويم رفتن كاباتاش امينونو بليط قيمت
کل دیدگاه کاربران (0)