ثبت نام

مسجد جدید استانبول (ینی جامی)

مسجد جدید استانبول (ینی جامی) Yeni Camii در قسمت اروپایی استانبول و در منطقه فاتیح قرار دارد. اگر از پل گالاتا عبور کرده و وارد قسمت تاریخی استانبول شویم اولین اثری که توجه ما را به خود جلب می کند مسجدی بزرگ و تاریخی است که مسجد جدید نام دارد. ساخت این مسجد که در ابتدا ولید سلطان نام داشته در سال 1597 میلادی آغاز و در سال 1663 میلادی به پایان رسیده است.


 
این مسجد که در داخل آن کاشی کاری های زیبایی به چشم می خورد هم اینک به عنوان یک مسجد فعال برای برپایی نماز مورد استفاده قرار می گیرد.
 در کنار مسجد جدید و بازار مصری ها در امینونو بازاری وجود دارد که در آن می توانید کیف و کفش ترک را با قیمتی مناسب تهیه کنید.
 

جاذبه های گردشگری نزدیک

  • بازار مصری ها در مجاورت این مسجد
  • پل گالاتا و اسکله امینونو و بازار امینونو حدوداً 5 دقیقه پیاده روی
  • توپکاپی، پارک گلحانه، موزه باستان شناسی، موزه تاریخ علوم وتکنولوژی در اسلام و بازار بزرگ حدوداً 10 دقیقه پیاده روی
  • مسجد سلیمانیه 20 دقیقه پیاده روی

چگونه به مسجد جدید استانبول (ینی جامی) برویم

مسجد جدید در امینونو  مقابل پل گالاتا و در کنار بازار مصری ها قرار دارد بنابراین برای رسیدن به آن سوار ترم Tram T1 شوید و در ایستگاه امینونو  Eminönü از آن پیاده شوید. این مسجد فقط حدود 5 دقیقه پیاده روی تا این ایستگاه فاصله دارد.

 

استانبول مسجد جدید قسمت اروپایی فاتیح پل گالاتا قسمت تاریخی بازار مصری ها امینونو يني جامي
کل دیدگاه کاربران (1)

دوشنبه 20 اسفند 1397
ینی جمی

| ینی جمی از جمله مساجد تاریخی استانبول است که در کنار پل گالاتا و بازار مصری ها ساخته شده به نحوی که در ورودیش با فاصله کمی از ورودیه این بازار است.شلوغی و تعداد زیاد نمازگزاران بیش از هر چیز در این مکان جلب توجه می کنه و زیبایی نمای بیرونی و ظاهرش بیش از داخلش است.