ثبت نام

موزه فتییه

موزه فتییهFethiye Museum  در قسمت اروپایی استانبول و در منطقه فاتیح قرار دارد. فتییه کلیسایی ارتودکس به نام پاماکاریستوس Pammakaristos بوده که در زمان رومیان بنا نهاده شده است. این کلیسا شامل دو ساختمان مجزا می باشد که یکی از آنها در اواخر قرن سیزدهم میلادی و دیگری در اوایل قرن چهاردهم میلادی ساخته شده است. بعد از فتح استانبول توسط عثمانیان هر دو ساختمان به مسجد تبدیل گردید که هم اینک یکی از آنها به عنوان موزه و دیگری به عنوان مسجد مورد استفاده قرار گرفته است. نمای بسیار زیبای بیرونی این موزه به همراه نقاشی های داخل آن از جاذبه های این بنای تاریخی می باشند.


 
بازدیدکنندگان از این موزه می توانند علاوه بر بازدید از این موزه از مسجد تاریخی فتییه نیز دیدن کنند.

 
  ساختمان اصلی این موزه هم اینک به علت تعمیرات بسته است و فقط امکان بازدید از مسجد آن وجود دارد.

 

پیشنهاد تریپ اند تیپس

از این موزه به هنگام بازدید از فنر و بالات دیدن کنید.

جاذبه های گردشگری نزدیک


چگونه به موزه فتییه برویم

این موزه در فنر و بالات قرار دارد بنابراین از ایستگاه اتوبوس بالات Balat و یا ادیرنه کاپی EDIRNEKAPI با کمتر از 15 دقیقه پیاده روی به این موزه خواهید رسید. (به قسمت فنر و بالات مراجعه فرمایید).


 

استانبول موزه فتییه قسمت اروپایی فاتیح پاماکاریستوس ارتودکس مسجد مسجد تاریخی
کل دیدگاه کاربران (1)

چهارشنبه 22 اسفند 1397
موزه در دست بازسازی فتییه

| اگر از محله های فنر و بالات در استانبول دیدن می کنید می توانید از این موزه دیدن کنید که البته قسمت کلیسای آن فعلا به خاطر بازسازی بسته است و موفق به دیدن آن نشدیم و فقط مسجد کوچک کنار آن را دیدیم که ارزش راهی که برای پیدا کردنش رفیتم را نداشت.