ثبت نام

موزه تاریخ علوم و تکنولوژی در اسلام

موزه تاریخ علوم و تکنولوژی در اسلام Istanbul Museum of The History of Science & Technology in Islam در قسمت اروپایی استانبول و در منطقه فاتیح در داخل پارک گلحانه قرار دارد. این موزه همان طور که از نامش پیداست به تاریخچه علوم و تکنولوژی در اسلام پرداخته است. ابزار آلات و وسایل مربوط به دوران شکوفایی علوم در اسلام در فواصل قرون 9 تا 16 میلادی شامل ابزار آلات علم نجوم، انواع ساعت ها از جمله ساعت های آبی، ابزار اندازه گیری قد و وزن و ابزارهای مربوط به علم شیمی متعلق به دوران جابر ابن حیان از جمله مواردی است که در این موزه به نمایش گذاشته شده است.

نکات

ورودیه این موزه 10 لیر می باشد و دارندگان  موزه پس استانبول Istanbul Museum Pass می توانند به صورت رایگان از آن بازدید کنند.
ساعت کار این موزه 9 صبح تا 6 عصر می باشد.
بازدید از این موزه حدوداً نیم ساعت زمان می برد.
عکس گرفتن در این موزه آزاد می باشد.

جاذبه های گردشگری نزدیک

  • پارک گلخانه در همین مکان
  • توپکاپی، موزه باستان شناسی، موزه تاریخ علوم وتکنولوژی در اسلام 5 دقیقه پیاده روی
  • ایاصوفیا، آب انبار باسیلیکا سیسترن، مسجد سلطان احمد، هیپودرام، موزه هنرهای ترکی و اسلامی و رستوران تاریخی سلطان احمد کوفته جی 5 تا 10 دقیقه پیاده روی
  • موزه موزاییک، ایا صوفیای کوچک و امینونو و بازار مصری ها و بازار بزرگ 15 تا 20 دقیقه پیاده روی

چگونه به موزه تاریخ علوم و تکنولوژی در اسلام برویم

این موزه در داخل پارک گلحانه قرار دارد بنابراین برای رسیدن به آن سوار ترم Tram T1 شوید و در ایستگاه Gülhane از آن پیاده شوید.

 

استانبول موزه تاریخ علوم و تکنولوژی در اسلام موزه قسمت اروپایی فاتیح پارک گلحانه
کل دیدگاه کاربران (1)

یکشنبه 19 اسفند 1397
موزه تاریخ علوم استانبول

| این موزه جزو موزه هایی است که اگر موزه پس استانبول را داشته باشید می توانید بدون پرداخت ورودیه از آن بازدید کنید.پس از بازدید از توپکاپی و موزه باستان شناسی طبق آن چیزی که در گوگل مپ دیده بودم گمان می کردم که این موزه در خیابان کنار پارک گلحانه قرار دارد.از بسیاری از محلی ها سوال کردم ولی کسی این موزه را نمی شناخت برای استراحت به داخل پارک گلحانه رفتم که یه صورت اتفاقی نظرم به در ورودی این موزه داخل پارک جلب شد.بله این موزه داخل خود پارک بود که مدت زیادی را به اشتباه خارج از آن صرف پیدا کردنش کرده بودم.راجع به خود موزه باید گفت که این موزه سیر تحول علوم را در طول اسلام نشان می دهد.اگر وقت کافی در دست دارید از این موزه بازدید کنید واگر هنوز استانبول را خوب ندیدید دیدنی های دیگر این شهر را در اولویت قرار دهید.