ثبت نام

موزه گالاتا مولوی حانه سی

موزه گالاتا مولوی حانه سیGalata Mevlevihanesi  در انتهای خیابان استقلال قرار دارد. ساختمان این بنا در سال 1491 میلادی ساخته شده است که بارها از آن زمان تا کنون مورد بازسازی قرار گرفته و آخرین مرمت آن مربوط  به سال 2009 میلادی می باشد. این ساختمان در سال 1975 میلادی به موزه تبدیل گردید.
در این موزه مثنوی های دست نویس نفیس متعلق به قرن 15 میلادی، اشعار مولانا نوشته شده بر روی سنگ و کاغذ و نیز وسایلی مانند البسه، کلاه ها، تسبیح ها و سازهای دراویش که سبک زندگی آنان را نشان می دهد به نمایش گذاشته شده است.
 
رقص سماع درویشان اما یکی از جذاب ترین بخش های بازدید از این موزه می باشد و بازدید کنندگان از این موزه می توانند از تماشای این اجرا در سالن مخصوص این ساختمان لذت ببرند.


 

نکات

ورودیه این موزه 10 لیر می باشد و دارندگان موزه پس استانبول Istanbul Museum Pass می توانند به صورت رایگان از آن بازدید کنند.

 
​ساعات کار این موزه در فصل تابستان از ساعت 9 صبح تا 7 عصر و در فصل زمستان تا ساعت 5 عصر می باشد.
این موزه روزهای دوشنبه تعطیل می باشد.
 
بازدید از این موزه سی دقیقه زمان می برد.
عکس برداری در این موزه آزاد می باشد.
رقص سماع درویشان روزهای یکشنبه ساعت 5 بعد از ظهر در این مکان برگزار می گردد و هزینه تماشای آن که جدا از ورودیه موزه است 70 لیر می باشد.

جاذبه های گردشگری نزدیک

  • موزه استانبول مدرن 5 دقیقه پیاده روی
  • موزه پرا، کلیسای سنت آنتونی، چیچک پاساژ، خیابان نویزاده، خیابان فرنچ، موزه مادام توسو 7 تا 10 دقیقه پیاده روی
  • موزه معصومیت 15 دقیقه پیاده روی
  • میدان تکسیم و حافظ مصطفی 20 دقیقه پیاده روی
  • خیابان جهانگیر 25 دقیقه پیاده روی

چگونه به موزه گالاتا مولوی حانه سی برویم

این موزه در انتهای خیابان استقلال قرار دارد. از میدان تکسیم وارد خیابان استقلال شوید. پس از تقریباً 20 دقیقه پیاده روی، در انتهای خیابان استقلال و در سمت چپ خود به این موزه خواهید رسید.
 

اسانبول موزه گالاتا مولوی حانه سی موزه خیابان استقلال
کل دیدگاه کاربران (1)

دوشنبه 12 فروردین 1398
موزه مولوی مناسب برای توریست های دیگر کشورها!

| در انتهای خیابان استقلال موزه ای هست که مربوط به مولانا و نوع زندگی درویش هاست.کلاه ها و تسبیح ها و سایر موارد دیگر که در این موزه به نمایش گذاشته شده شاید برای توریست های سایر کشور ها جذاب باشه ولی برای من جاذبه ای نداشت .