ثبت نام

تاکسی در استانبول

تاکسی در استانبول

تاکسی در استانبول

تاکسی ها در استانبول از وسایل راحت و امن برای جابجایی مسافرین محسوب می شوند. تاکسی ها در همه جای شهر یافت می شوند و به راحتی قابل دسترسی هستند. استفاده از تاکسی در استانبول برای مسافت های کوتاه مناسب است ولی برای مسافت های طولانی، گران و مقرون به صرفه نمی باشد ولی در کل باید این نکته را در نظر گرفت که استانبول شهری با ترافیک های سنگین است و در هر حال استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به جای تاکسی توصیه می شود. تاکسی های رسمی در استانبول به رنگ زرد هستند که مجهز به تاکسی متر و رانندگان آنها دارای مجوز می باشند. تاکسی ها در استانبول به صورت اشتراکی نیستند و پس از سوار شدن مسافر، در طول مسیر مسافر دیگری را سوار نمی کنند. پرداخت کرایه تاکسی در استانبول فقط به صورت نقدی امکان پذیر است و استانبول کارت برای پرداخت قابل قبول نمی باشد.
 

متأسفانه در استانبول بعضی از رانندگان تاکسی از حقه هایی استفاده می کنند که برای توریست ها اسباب دردسر را فراهم می آورد بنابراین قبل از سوار شدن به تاکسی به نکات زیر توجه کنید.
 
 • اگر هزینه تقریبی مقصد خود را نمی دانید از سوار شدن در تاکسی های بدون تاکسی متر خودداری کنید.
 • در هنگام سوار شدن در تاکسی های بدون تاکسی متر (که توصیه نمی شود) حتماً کرایه را قبل از سوار شدن با راننده طی کنید.
 • از دادن اسکناس های درشت به رانندگان (۵۰ لیر به بالا) اکیداً خودداری کنید. موارد زیادی اتفاق افتاده است که رانندگان اسکناس ها را با اسکناس هاس تقلبی و یا اسکناس هایی با مبالغ کمتر تعویض می کنند. در صورت به همراه داشتن اسکناس درشت حتماً آن را در هنگام تحویل دادن به راننده نشان دهید به طوری که راننده متوجه شود شما رقم دقیق اسکناس را می دانید.
 • همواره پول خورد و سکه به همراه داشته باشید و عدد دقیق کرایه را به راننده پرداخت کنید چون در غیر اینصورت ممکن است راننده به بهانه نداشتن پول خورد چند لیر از پول شما را برنگرداند.
 •  قبل از نگرفتن الباقی پول خود از تاکسی پیاده نشوید.

 تاکسی متر در تاکسی های استانبول

ورودیه تاکسی در استانبول 4 لیر می باشد. تاکسی متر در هنگام سوار شدن عدد 4 را نمایش خواهد داد و به ازای هر کیلومتر تقریباً 2/4 لیر به آن اضافه می گردد که برای ساعت های پر ترافیک این رقم بیشتر است. نرخ تاکسی در استانبول برای روز و شب یکسان است و تفاوتی ندارد.
 


 کرایه های تاکسی در استانبول
 
اطلاع از نرخ حدودی تاکسی ها در مسیر های پرتردد می تواند برای شما مفید واقع شود. در زیر نرخ حدودی بعضی از مسیرهای پرتردد درج شده است.
 • فرودگاه آتاتورک به میدان تکسیم 80 لیر و به آکسارای 70 لیر
 • فرودگاه صابیحا به میدان تکسیم 140 لیر و به آکسارای 150 لیر
 • آکسارای و لاللی به میدان تکسیم (و بالعکس) 20 لیرمیدان تکسیم به منطقه تاریخی سلطان احمد (و بالعکس) 25 لیر
 • میدان تکسیم به بشیکتاش (و بالعکس) 15 لیر
 • میدان تکسیم تا اورتاکوی (و بالعکس) 30 لیر
 • میدان تکسیم تا ببک (و بالعکس) 40 لیر
 
تاکسی های اینترنتی در استانبول
 
تاکسی های اینترنتی در استانبول همانند سایر شهرهای بزرگ جهان خدمات خوبی را به مشتریان عرضه می کنند و استفاده از این تاکسی ها برای مسافت های طولانی مانند فرودگاه به مرکز شهر مقرون به صرفه می باشد.
 
 • اوبر Uber که در بسیاری از کشورها، بهترین خدمات تاکسی های آنلاین را ارائه می دهد در استانبول نیز شعبه دارد. برای دانلود اپلیکیشن اوبر می توانید از طریق وب سایت www.uber.com و یا گوگل پلی Google Play و یا اپ استور App Store اقدام نمایید.
 • بای تاکسی Bitaksi از دیگر شرکت هایی است که خدمات تاکسی های آنلاین در استانبول را ارائه می دهد. برای دانلود اپلیکیشن بای تاکسی می توانید از طریق وب سایت www.bitaksi.com/en و یا گوگل پلی Google Play و یا اپ استور App Store اقدام نمایید.
        
 
 

استانبول تاكسي تاكسي متر فرودگاه
کل دیدگاه کاربران (1)

یکشنبه 18 فروردین 1398
تاکسی در استانبول

| مسائلی که در اینجا راجع به راننده های تاکسی بیان شده درسته ولی اینها فقط مختص به استانبول نیست و در بسیاری از شهرهای توریستی دیگه دنیا هم از این اتفاقها میوفته.