ثبت نام

دیوار های قسطنطنیه استانبول (دیوارهای شهر استانبول)

دیوارهای شهر استانبول Istanbul City Walls که به آنها دیوارهای قسطنطنیه Walls of Constantinople نیز گفته می شود در زمان رومیان و به منظور محافظت شهر قسطنطنیه (استانبول کنونی) از حملات دشمنان ساخته شده است. تعدادی از این دیوارها هم اکنون دست نخورده و سالم باقی مانده است و علاقه مندان به آثار باستانی می توانند از آن بازدید کنند.


 
دیوارهای قسطنطنیه در بسیاری از نقاط شهر دیده می شوند که یکی از بهترین محله ها برای بازدید آنها ادیرنه کاپی EDIRNEKAPI می باشد. اگر از فنر و بالات عبور کنیم در بالاترین نقطه به ادیرنه کاپی خواهیم رسید که تعدادی از دیوارهای قسطنطنیه در این مکان یافت می شوند. خیابان Kaleboyu Cd در نزدیکی ایستگاه اتوبوس ادیرنه کاپی می تواند نقطه خوبی برای شروع بازدید از این دیوارها باشد. 
 

پیشنهاد تریپ اند تیپس

به هنگام بازدید از دیوارهای قسطنطنیه در ادیرنه کاپی از محله های قدیمی فنر و بالات نیز دیدن کنید.

چگونه به دیوار های قسطنطنیه استانبول (دیوارهای شهر استانبول) برویم

برای رسیدن به این دیوارها اگر در میدان تکسیم قرار دارید سوار اتوبوس های 87 شده و در ایستگاه ادیرنه کاپی EDIRNEKAPI پیاده شوید.
خیابان Kaleboyu Cd که قسمتی از دیوارها در آن قرار دارد تقریباً 5 دقیقه پیاده روی تا این ایستگاه فاصله دارد.

اگر در آکسارای و لاللی و یا منطقه تاریخی سلطان احمد هستید سوار ترم Tram T1 شوید و در ایستگاه امینونو از آن پیاده شوید و از آنجا اتوبوس های 31E,36K, 37E, 38E, 336E را سوار شوید و در ایستگاه ادیرنه کاپی EDIRNEKAPI پیاده شوید. خیابان Kaleboyu Cd  که قسمتی از دیوارها در آن قرار دارد تقریباً 5 دقیقه پیاده روی تا این ایستگاه فاصله دارد.

 
 

استانبول ادیرنه کاپی فنر و بالات خیابان اتوبوس قسطنطنيه شهر ديوارهاي
کل دیدگاه کاربران (1)

چهارشنبه 22 اسفند 1397
دیوارهای شهر استانبول

| دیوارهای شهر استانبول یادگار دوره حکومت بیزانس بر این شهر است که در جاهای زیادی از شهر دیده می شوند. به صورت کاملا اتفاقی چند تا از این دیوارها را در نزدیکی کلیسای زیبای کاریه پیدا کردم و برای من که به آثار تاریخی علاقه دارم دیدن این دیوارها که قسمتی از تاریخ این شهر است جذاب بود.