ثبت نام

قلعه روملی حصار استانبول

قلعه  روملی حصار استانبول Rumeli Hisari در قسمت اروپایی استانبول و در منطقه سریر در کنار تنگه بسفر واقع شده است. این قلعه که در سال 1452 میلادی و فقط در مدت چهار ماه توسط سلطان محمد دوم به منظور محافظت از تنگه بسفر و جلوگیری از نفوذ دشمنان ساخته شده است دارای دید فوق العاده ای از بسفر می باشد و از تعدادی برج بلند و کوچک ساخته شده است. روملی در سال 1960 میلادی تبدیل به یک موزه رو باز گردید و از آن برای ساخت بسیاری از فیلم های ترکی و جهانی استفاده شده است.
 
بازدید کنندگان از این مکان باید مسیر سربالایی رسیدن به برج ها را با پای پیاده طی کنند. در نظر داشته باشید که امکان وارد شدن به برج ها وجود ندارد و بازدیدکنندگان می توانند از دید بسیار عالی بسفر در بالاترین نقطه این قلعه لذت ببرند. 
قلعه روملی در محله ای آرام به همین نام واقع شده است. قدم زدن در کنار بسفر در این محله را در هنگام بازدید از این قلعه از دست ندهید.


 

نکات

ورودیه این مکان 10 لیر می باشد و دارندگان موزه پس استانبول Istanbul Museum Pass می توانند به صورت رایگان از آن بازدید کنند.
ساعت بازدید از این قلعه در فصل تابستان از ساعت 9 صبح تا 7 عصر و در فصل زمستان تا ساعت 5 عصر می باشد.
این مکان در روزهای چهارشنبه تعطیل است.
بازدید از این قلعه یک ساعت زمان می برد.

روملی تصاویر بسیار زیبایی را برای عکس گرفتن در اختیار شما می گذارد.

پیشنهاد تریپ اند تیپس

در هنگام بازدید از این قلعه از محله سرسبز و دیدنی ببک نیز دیدن کنید. سی دقیقه پیاده روی از این قلعه به سمت ببک در کنار بسفر از بهترین خاطرات سفر شما به استانبول خواهد بود.

جاذبه های گردشگری نزدیک 

چگونه به قلعه روملی حصار استانبول برویم

از میدان تکسیم اتوبوس های40T, 42T  را سوار شوید و در ایستگاه Rumeli Hisari از آن پیاده شوید.
اگر در آکسارای، لاللی، منطقه تاریخی سلطان احمد و یا امینونو هستید ابتدا سوار ترم Tram T1 شوید و در ایستگاه کاباتاش Kabataş پیاده شوید و از آنجا سوار اتوبوس های 22, 25E, 22RE شوید و در ایستگاه Rumeli Hisari از آن پیاده شوید.

 

استانبول قسمت اروپایی سریر بسفر قلعه روملي حصار موزه وروديه ساعت كار تكسيم اتوبوس تنگه
کل دیدگاه کاربران (1)

سه شنبه 21 اسفند 1397
قلعه روملی

| پیش از بازدید از ببک از این قلعه دیدن کردم.از میدان تکسیم اتوبوس های 40 به سمت ببک و روملی حرکت می کنند.در ایستگاه روملی Rumeli از اتوبوس پیاده شدم که درست در مقابل قلعه توقف می کند.با موزه کارتی که داشتم پولی را برای ورود پرداخت نکردم .در اینجا چند قلعه قرار دارد که برای رسیدن به آنها باید مسیر سربالایی را طی کرد.داخل قلعه ها بازدید ندارند ولی در کنار قلعه ها دید خوبی را از بسفر می توانید داشته باشید.بعد از این قلعه هم از محله زیبای ببک دیدن کردم که بیشتر از خود قلعه ارزش داشت.