ثبت نام

موزه کاریه استانبول

موزه کاریهاستانبول  Kariye muzesi که به آن کلیسای چرا Chora Church نیز گفته می شود در قسمت اروپایی این شهر و در منطقه فاتیح واقع شده است. کاریه یکی از زیباترین کلیساهای دوران رومیان می باشد که در قرن ششم میلادی ساخته شده و نقاشی ها و موزاییک های موجود بر روی دیوارها و سقف این کلیسا از زیباترین آثار دوران بیزانس در قرن چهاردهم میلادی می باشند. 
 
واژه ترکی کاریه kariye که از کلمه یونانی چرا Chora اقتباس شده به معنی سرزمینی دور از شهر می باشد و علت انتخاب این نام برای این کلیسا به این دلیل بوده است که در هنگام ساخت آن، این مکان در منطقه ای خارج از شهر قرار داشته است. این کلیسا در دوران عثمانیان تبدیل به مسجد و سرانجام در قرن بیستم میلادی به موزه تبدیل گردید.نکات

ورودیه این موزه 30 لیر می باشد و دارندگان موزه پس استانبول Istanbul Museum Pass می توانند به صورت رایگان از آن بازدید کنند.
ساعت کار این موزه در فصل تابستان 9 صبح تا 7 عصر و در فصل زمستان تا 5 عصر می باشد.
این موزه روزهای چهارشنبه تعطیل است.
بازدید از این کلیسا تقریباً 30 دقیقه زمان می برد.

پیشنهاد تریپ اند تیپس

در هنگام بازدید از این موزه از دیوارهای قسطنطنیه و محله های قدیمی فنر و بالات و جاذبه های گردشگری آن دیدن کنید.

جاذبه های گردشگری نزدیک

  • ​دیوارهای قسطنطنیه و موزه فتییه تقریباً 10 دقیقه پیاده روی
  • فنر و بالات و کلیسای بلغاری و کلیسای یونانی و کالج  یونانی ارتودکس  15 تا 20 دقیقه پیاده روی

چگونه به موزه کاریه استانبول برویم

این موزه در محله فنر و بالات قرار گرفته است. برای رسیدن به این موزه در میدان تکسیم سوار اتوبوس های 87 شده و در ایستگاه ادیرنه کاپی EDIRNEKAPI پیاده شوید. این کلیسا تقریباً 10 دقیقه پیاده روی تا این ایستگاه فاصله دارد.

 

استانبول فاتیح قسمت اروپایی موزه کلیسای چرا Chora Church کلیسا كاريه
کل دیدگاه کاربران (1)

چهارشنبه 22 اسفند 1397
موزه کاریه(چرا)

| این موزه در اصل کلیسایی به نام چرا Chora است که زمان ساخت آن به عصر رومی ها بازمی گردد.ما از این کلیسا در زمانی که برای دیدن از محله های فنر وبالات رفته بودیم دیدن کردیم .به جرات میتونم بگم که از تمام آثار تاریخی این منطقه زیباتر هست حتی با وجود اینکه قسمتی از آن در زمان بازدبد ما تعطیل و در دست بازسازی بود. بازدید از این موزه با موزه پس مجانی بود و ما هزینه ای را پرداخت نکردیم .