ثبت نام

تپه های چاملیجا استانبول (بام استانبول)

تپه های چاملیجا استانبول Camlica که به بام استانبول شهرت یافته اند در قسمت آسیایی استانبول و در منطقه اوسکودار Üsküdar قرار دارند. این تپه ها که بلندترین آنها 267 متر از سطح دریا ارتفاع دارند دارای چشم انداز فوق العاده ای از بسفر و قسمت های اروپایی و آسیایی استانبول می باشند و جزو بلندترین تپه ها و مناطق استانبول به حساب می آیند. چاملیجا در زبان ترکی به معنای کاج می باشد و علت نام گذاری این منطقه به این نام به این خاطر است که در این مکان درختان کاج زیادی کاشته شده است.
اگر به قسمت آسیایی استانبول سفر می کنید تماشای غروب آفتاب و نیز چشم انداز عالی تنگه بسفر را از این مکان از دست ندهید.


در چاملیجا چه میبینیم

چاملیجا پارکی زیبا و سرسبز است که در یک سمت آن مناظر فوق العاده بسفر و قسمت اروپایی استانبول قابل رویت هستند.


در سمت دیگر این پارک قسمت آسیایی استانبول قابل مشاهده است. تلسکوپ های نصب شده در این پارک امکان تماشای مناظر با وضوح بالاتر را در اختیار شما قرار می دهد.
اگر فاصله مسیر ایستگاه اتوبوس یا مترو تا این پارک را با پای پیاده طی می کنید مشاهده خانه های رنگارنگ و زیبا در طول این مسیر می تواند سختی طی کردن این راه سربالایی و نفس گیر را اندکی کاهش دهد.

 

نکات

بازدید از این مکان رایگان می باشد.

پیشنهاد تریپ اند تیپس

به هنگام بازدید از اوسکودار علاوه بر بازدید از این مکان از سالاجاک و قلعه دختر نیز دیدن کنید.

جاذبه های گردشگری نزدیک

  • اسکله اوسکودار و بازار اوسکودار و مسجد مهری ماه 30 دقیقه
  • مسجد ینی والیده 5 دقیقه پیاده روی از اسکله
  • مسجد شمسی پاشا 10 دقیقه پیاده روی از اسکله
  • سالاجاک و برج دختر 20 دقیقه پیاده روی از اسکله
  • کاخ بیلربی تقریباً 15 دقیقه با اتوبوس از اسکله
  • مسجد شاکرین 20 دقیقه با اتوبوس از اسکله

چگونه به تپه های چاملیجا استانبول (بام استانبول) برویم

نحوه رفتن به بام استانبول (تپه های چامیلجا) توسط مترو و اتوبوس :

برای رفتن به بام استانبول (تپه های چامیلجا) در پشت میدان تکسیم اتوبوس های 129T را سوار شوید (به نقشه حمل و نقل عمومی در میدان تکسیم مراجعه کنید) و در ایستگاه Kisikli از آن پیاده شوید (این مسیر تقریباً 30 دقیقه زمان می برد). از این ایستگاه با 20 دقیقه پیاده روی در مسیری سربالایی به این پارک خواهید رسید و یا می توانید مسیر ایستگاه اتوبوس تا پارک را در کمتر از 5 دقیقه با تاکسی طی کنید.
و یا اگر به هنگام بازدید از اوسکودار از این مکان بازدید می کنید در اسکله اوسکودار سوار متروی M5 شوید و در ایستگاه Kisikli از آن پیاده شوید. از این ایستگاه با 20 دقیقه پیاده روی در مسیری سربالایی به این پارک خواهید رسید و یا می توانید مسیر ایستگاه مترو تا پارک را در کمتر از 5 دقیقه با تاکسی طی کنید.


آدرس بام استانبول (تپه های چاملیجا) : Kısıklı, Çamlıca Tepesi, 34692 Üsküdar/İstanbul, Turkey
 

استانبول چامیلجا قسمت آسیایی اوسکودار بسفر اتوبوس مترو بام تپه هاي چگونه برويم به آدرس نحوه رفتن بلندترين
کل دیدگاه کاربران (1)

دوشنبه 20 اسفند 1397
چاملیجا، خستگی راه و منظره ای بی نظیر

| بار سومی است که به استانبول سفر می کنم.قبلا کادیکوی در قسمت آسیایی را دیده بودم و حالا تصمیم گرفتم به منطقه اوسکودار برم و اول از همه از تپه چاملیجا شروع کردم.می دونستم که مستقیما با اتوبوس میشه به اونجا رفت .کلی گشتم که جای اتوبوس های 129 رودر میدان تکسیم پیدا کنم . سوار شدم و در ایستگاه کیسیلی پیاده شدم.مسیر رسیدن به بالای تپه سربالایی واقعا پرشیب و خسته کننده ای بود که پیاده رفتم ولی ای کاش با تاکسی می رفتم چون انرژیم رو برای دیدن جاهای دیگه گرفت.با سختی و خستگی تمام به بالای تپه رسیدم ولی اینجا واقعا جای خوب داستان بود.منظره ای رو دیدم که در هیچکدام از سفرهام به استانبول ندیده بودم. ویوش فوق العاده وغیر قابل تکرار بود. یک ساعت رو اینجا سپری کردم و برای دیدن قلعه دختر از همان جایی که از اتوبوس پیاده شده بودم توسط دلموش به سمت اسکله رفتم.