ثبت نام

پارک مینیاتورک استانبول

پارک مینیاتورک استانبول Miniatürk در قسمت اروپایی این شهر و در مجاورت گلدن هرن واقع شده است. مینیاتورک پارکی مینیاتوری بسیار زیباست که مدل های مینیاتوری از آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری استانبول به همراه برخی از دیدنی های شهرهای دیگر ترکیه را در خود جای داده است. این پارک دارای محیطی آرام و سر سبز می باشد و بازدید از آن در فضایی خارج از هیاهوی شهر می تواند تجربه ای متفاوت را برای شما به همراه داشته باشد.


در این پارک که در سال 2003 میلادی در فضایی بالغ بر 60 هزار متر مربع به بهره برداری رسیده است 116 مدل مینیاتوری با مقیاس یک بیست و پنجم ( 1/25 ) به نمایش گذاشته شده است.
در مینیاتورک چه میبینیم

بسیاری از آثار دیدنی و جاذبه های گردشگری استانبول مانند ایاصوفیا، مسجد سلطان احمد، دلماباغچه، توپکاپی، هیپودارم، باسیلیکا سیسترن، برج گالاتا، فرودگاه آتاتورک، استادیوم فوتبال و مواردی دیگر از این دست در این پارک به نمایش گذاشته شده است.


 
آثار تاریخی از دیگر شهرهای ترکیه مانند ازمیر، آنکارا، آنتالیا، کنیا و بورسا از جمله موارد دیگری است که در این پارک مشاهده می شوند.


یک پل معلق کوچک و زیبا در انتهای این پارک، نقطه پایانی بازدید از این مکان زیبا می باشد.

 
 

نکات

قیمت بلیط پارک مینیاتورک استانبول 10 لیر می باشد.
ساعات بازدید از این پارک از ساعت 9 صبح تا 7 عصردر زمان های 27 فروردین تا 8 مهر و تا ساعت 5:30 عصر در زمان های 9 مهر تا 26 فروردین ماه می باشد.
بازدید از این مکان تقریباً 1 تا 2 ساعت زمان می برد.
 

از این مکان در هوای خوب و روزهای بدون بارش دیدن کنید زیرا مدل های مینیاتور در فضای باز قرار دارند.
 

پیشنهاد تریپ اند تیپس

به هنگام بازدید از این مکان از موزه راحمی کوچ  نیز دیدن کنید. در مقابل مینیاتورک دلموش ها به سمت موزه راحمی در حال رفت و آمد می باشند که راحت ترین راه برای رسیدن به این موزه می باشند. همچنین شما می توانید در مقابل این پارک اتوبوس های 36T,38T را سوار شوید و در ایستگاه Kırmızı Minare از آن پیاده شوید. این مسیر توسط دلموش و یا اتوبوس تقریباً 10 دقیقه زمان می برد.

جاذبه های گردشگری نزدیک


چگونه به پارک مینیاتورک استانبول برویم

مسیر رفتن به پارک مینیاتورک استانبول :

برای رفتن به پارک مینیاتورک استانبول در میدان تکسیم اتوبوس های36T ,38T  را سوار شوید و در ایستگاه Miniatürk از آن پیاده شوید. این مسیر حدوداً 35 دقیقه زمان می برد.
اگر در آکسارای و لاللی و یا منطقه تاریخی سلطان احمد هستید سوار ترم Tram T1 شوید و در ایستگاه امینونو پیاده شده و از آنجا اتوبوس های 47E ,47C را سوار شوید و در ایستگاه Miniatürk از آن پیاده شوید. این مسیر حدوداً 45 دقیقه زمان می برد.

 

استانبول مینیاتورک قسمت اروپایی گلدن هرن جاذبه های گردشگری ایاصوفیا مسجد سلطان احمد دلماباغچه توپکاپی آثار تاریخی پارك مفهومي تركيه چگونه به برويم قيمت بليط مسير رفتن
کل دیدگاه کاربران (1)

سه شنبه 21 اسفند 1397
مینیاتورک

| مینیاتورک یک پارک مفهومی زیباست که ماکت های جاهای دیدنی استانبول و ترکیه در آن ساخته شده و در فضایی باز در معرض دید عموم قرار داده شده.هزینه ورود به این پارک 10 لیر است و اتوبوس دقیقا در مقابل درب آن توقف می کند که البته من بعد از بازدید از موزه راحمی با دلموش به آنجا رفتم .این پارک خیلی شلوغ نیست فقط دسته های دانش آموزان زیادی از آن دیدن می کنند که به علت وسعت آن شلوغی را احساس نمی کنید.