ثبت نام

منطقه بشیکتاش استانبول

منطقه بشیکتاش استانبول Besiktas یکی از قدیمی ترین مناطق این شهر است که در قسمت اروپایی آن و در مجاورت مناطق مهمی چون بیوغلو Beyoğlu و شیشلی Şişli و سریر Sarıyer قرار دارد. بشیکتاش در کنار بسفر واقع شده است و به عنوان یکی از مناطق مهم مسکونی و گردشگری استانبول شناخته می شود.
 

جاذبه های گردشگری زیاد و متنوعی چون قصرها، موزه ها و محله های محبوبی چون اورتاکوی و ببک، بشیکتاش را به یکی از پرجاذبه ترین مراکز گردشگری استانبول تبدیل کرده است. تیم فوتبال بشیکتاش که یکی از پرطرفدارترین تیم های کشور ترکیه است متعلق به این منطقه می باشد.


اسکله و میدان بشیکتاش نقطه شروع بسیاری از دیدنی های این منطقه می باشد. اسکله بشیکتاش مکان مناسبی برای لذت بردن از زیبایی های بسفر است. چندین مجسمه زیبا و مقبره بارباروس پاشاBarbaros Hayrettin Pasha  از جمله دیدنی های این اسکله می باشند.


اگر از میدان کوچک بشیکتاش که در مقابل اسکله واقع شده است در خلاف جهت اسکله حرکت کنید به خیابان های پرهیاهوی بشیکتاش خواهید رسید که کافه ها و رستوران ها و بوتیک های زیبایی را در خود جای داده و جزو محبوب ترین مناطق گردشگری استانبول محسوب می شوند. یکی از قدیمی ترین رستوران های استانبول به نام آسیم اوستا در این محله قرار دارد .

Photo By: @mstfatyfn


 
جاذبه های گردشگری و دیدنی های بشیکتاش استانبول دریک نگاه
 
  • کاخ دلما باغچه Dolmabahçe Palace : این کاخ در قرن نوزدهم میلادی در کنار بسفر ساخته شده است و بی شک یکی از زیباترین قصرهای استانبول می باشد.
  • اسکله و میدان کوچک بشیکتاش : این دو مکان که در نزدیکی یکدیگر قرار دارند نقطه شروع بسیاری از دیدنی های این منطقه می باشند. مقبره Barbaros Hayrettin Pasha درست در همین محل و در نزدیکی اسکله قرار دارد.
  • موزه دنیز Deniz Museum : این موزه تاریخ نیروی دریایی عثمانیان را به تصویر می کشد و شامل مجموعه ای بسیار زیبا از کشتی های دوران عثمانی می باشد.
  • کاخ ییلدیز Yildiz Palace : قصری زیبا با چشم انداز بسفر است که از آخرین اقامتگاه های عثمانی به حساب می آید و درون پارک زیبای ییلدیز Yildiz Park بنا شده است.
  • موزه نقاشی قصرهای ملی  National Palaces Painting Museum : موزه ای است که نقاشی های متعلق به دوران عثمانیان را در خود جای داده است.
  • ورزشگاه بشیکتاش : این ورزشگاه متعلق به تیم فوتبال بشیکتاش می باشد.
  • رستوران آسیم اوستا Asim Usta : از قدیمی ترین رستوران های استانبول می باشد.

 

جاذبه های گردشگری نزدیک

  • ببک Bebek : محله ای سرسبز، شیک، مدرن و بسیار زیبا در کناره تنگه بسفر است.
  • اورتاکوی Ortaköy : یکی از زیباترین محله های بشیکتاش است که در کنار بسفر و درست در زیر اولین پل بسفر یعنی پل بغاز واقع شده است.

چگونه به منطقه بشیکتاش استانبول برویم


چگونه از تکسیم به بشیکتاش برویم :

دلموش های میدان تکسیم بهترین وسیله برای رسیدن به میدان و اسکله بشیکتاش می باشند.
 
 

استانبول بشیکتاش قسمت اروپایی بیوغلو شیشلی سریر بسفر اورتاکوی ببک اسکله میدان بشیکتاش رستوران آسیم اوستا کاخ دلما باغچه موزه دنیز Dolmabahçe Palace Deniz Museum منطقه محله
کل دیدگاه کاربران (1)

شنبه 18 اسفند 1397
حس خوب کوچه های بشیکتاش

| اگر از در خروجی دلماباغچه که در انتهای باغ و در کنار موزه نقاشی هست خارج بشین بعد از چند دقیقه پیاده روی به اسکله زیبای بشیکتاش می رسید.در اینجا هم مثل بقیه اسکله های استانبول مردمی را میبینید که در کنار بسفر از تماشای آن لذت می برنن.در این اسکله چندین مجسمه و یک مقبره قرار داره که از موارد قابل بازدید توریست ها هستن.اما بهترین جای بشیکتاش خیابان های باریک و شلوغ آن هست.از میدان بشیکتاش که روبروی اسکله است وارد این خیابان ها بشین و بدون نقشه داخل کوچه های آن قدم بزنین.بشیکتاش همیشه حس خوب و متفاوتی را به من میده که با جاهای دیگر این شهر متفاوت هست.