ثبت نام

تپه عشاق استانبول (تپه پیرلوتی استانبول)

تپه پیر لوتی استانبول  Pierre Loti Tepesi  که به تپه عشاق استانبول هم شهرت دارد در قسمت اروپایی این شهر و در محله ایوپ Eyüp قرار دارد. پیر لوتی تپه ای است که در کنار گلدن هرن واقع شده و چشم انداز بی نظیری از این آبراه را برای بازدید کنندگان به ارمغان می آورد.

پیر لوتی، نویسنده فرانسوی، این مکان دنج و آرام را برای نوشتن رمان های خود برگزید و حضور این نویسنده در این مکان سبب شد تا این تپه به نام او نامگذاری شود.


دسترسی به بلندترین نقطه تپه عشاق استانبول به آسانی توسط تله کابین استانبول امکان پذیر است که رسیدن به این تپه توسط  تله کابین لذت بازدید از تپه پیرلوتی استانبول را دو چندان می کند اگرچه برخی از گردشگران ترجیح می دهند که این مسیر سربالایی را پیاده طی کنند.
درتپه پیرلوتی چه می بینیم
 
در بالاترین نقطه تپه عشاق و پس از پیاده شدن از تله کابین، کافه ای با چشم انداز عالی گلدن هرن قرار دارد که انواع نوشیدنی های سرد و گرم را عرضه می کند.
در این مکان همچنین یکی از قبرستان های استانبول وجود دارد که از پایین ترین نقطه این تپه شروع شده و تا بالاترین نقطه آن ادامه دارد. 
 

نکات

بازدید از این مکان 1 ساعت زمان می برد.
استفاده از تله کابین توسط استانبول کارت امکان پذیر می باشد. هزینه استفاده از تله کابین استانبول برای هر یک از دو مسیر رفت و یا برگشت 2/6 لیر می باشد.
با توجه به شلوغی صف تله کابین در ساعات میانی روز، سعی کنید در ساعات ابتدایی روز از این مکان بازدید کنید.
این مکان در روزهای آخر هفته (شنبه و یکشنبه) و تعطیلات عمومی شلوغ می باشد. بنابراین سعی کنید در روزهای وسط هفته از آن بازدید کنید.

 

پیشنهاد تریپ اند تیپس

به هنگام بازدید از این مکان از فنر و بالات نیز دیدن کنید. درست در مقابل پارکینگ پیرلوتی اتوبوس 86V را سوار شوید و در ایستگاه ادیرنه کاپی EDIRNEKAPI از آن پیاده شوید و گشت و گذار خود را از بالاترین نقطه محله های فنر و بالات آغاز کنید.

جاذبه های گردشگری نزدیک


چگونه به تپه عشاق استانبول (تپه پیرلوتی استانبول) برویم

برای رفتن به تپه عشاق استانبول (تپه پیر لوتی) سوار متروی Metro M2 شوید و در ایستگاه هالیچ haliç پیاده شده و از آنجا اتوبوس های 48E ,99 ,99Y ,399C,44B,36CE را سوار شوید و در ایستگاه Teleferik Pierreloti پیاده شوید و توسط تله کابین استانبول به بالای تپه بروید. طی کردن این مسیر تقریباً 30 دقیقه زمان می برد.
 
 

استانبول تپه پيرلوتي عشاق تله كابين كافه چگونه به برويم گلدن هرن قبرستان هزينه
کل دیدگاه کاربران (1)

سه شنبه 21 اسفند 1397
پیر لوتی

| پیرلوتی تپه ای مشرف و با دید عالی بر خلیج Golden Horn گلدن هرن است که توسط تله کابین قابل دسترسی است.در بالای این تپه کافه ای به همین نام قرار دارد که معمولا بیشتر صندلی های آن پر هستند .در اینجا همچنین یک گورستان هم هست که از پایین تپه تا بالای آن ادامه دارد.