ثبت نام

موزه راحمی کوچ استانبول

موزه راحمی کوچ استانبول Rahmi M Koç Museum در قسمت اروپایی این شهر و در کنار گلدن هرن واقع شده است. راحمی بزرگترین موزه ای در استانبول است که به صورت تخصصی به تاریخچه حمل و نقل، صنعت و ارتباطات پرداخته است. این موزه انواع  لوکوموتیو ها، هواپیماهای جنگی و ملخ دار، ماشین ها، دوچرخه ها و موتور سیکلت های بسیار قدیمی را در فضایی بالغ بر 27000 متر مربع در خود جای داده است ولی بی شک هیجان انگیزترین بخش این موزه بازدید از یک زیردریایی قدیمی متعلق به جنگ جهانی دوم می باشد که هم اینک در اسکله این موزه در کنار گلدن هرن پهلو گرفته است.

 
در موزه راحمی کوچ چه می بینیم
 
این موزه شامل سه قسمت است. اسکله هاسکوی Haskoy Dockyard، ساختمان مصطفی کوچ Mostafa V. Koç و موزه فضای باز سه قسمت این موزه را تشکیل می دهند.
 
اسکله هاسکوی

بازدید از زیردریایی  Submarineکه در اسکله این موزه قرار گرفته است قطعاً جذاب ترین بخش بازدید از این موزه می باشد. در این بازدید یکی از افسرهای بازنشسته این زیردریایی توضیحاتی در مورد تاریخچه این ناو و همچنین قسمت های مختلف آن را ارائه می دهد. این تور که تقریباً بیست دقیقه زمان می برد هر سی دقیقه یک بار از صبح تا بعد از ظهر برگزار می شود و در انتها گواهی نامه ای مبنی بر بازدید از این زیردریایی به عنوان سوغاتی به بازدیدکنندگان اهدا می گردد.

موزه فضای باز

در این قسمت از موزه انواع هواپیماهای جنگی قدیمی، هواپیماهای ملخ دار، لوکوموتیو ها، خودروها و وسایل کشاورزی قدیمی در فضایی باز به نمایش گذاشته شده است. 
ساختمان موزه

در ساختمان این موزه که ساختمانی تاریخی می باشد نیز انواع ماشین های قدیمی، دوچرخه ها و موتورسیکلت ها به نمایش گذاشته شده است ولی از جذاب ترین مواردی که در این ساختمان دیده می شود می توان به شبیه سازی هایی در زمینه صنعت از جمله کارکرد انواع موتورهای بخار قدیمی و مراحل تولید روغن زیتون را اشاره کرد.

نکات

قیمت بلیط ورودیه موزه راحمی کوچ استانبول برای بزرگسالان 16 لیر و برای زیر 6 سال رایگان می باشد.
قیمت بلیط برای بازدید از زیردریایی در موزه راحمی کوچ استانبول 8 لیر و جدا از ورودیه موزه می باشد.
ساعت کار موزه راحمی کوچ استانبول در روزهای وسط هفته 10 صبح تا 5 عصر و روز های شنبه و یکشنبه تا 6 عصر می باشد.
این مکان در روز های دوشنبه تعطیل می باشد.
بازدید از این موزه به همراه بازدید از زیر دریایی تقریباً 2 ساعت زمان می برد.
عکس گرفتن داخل زیردریایی ممنوع می باشد.
به کودکان زیر 8 سال اجازه ورود به زیر دریایی داده نمی شود.

پیشنهاد تریپ اند تیپس

به هنگام بازدید از این مکان از مینیاتورک نیز دیدن کنید. در مقابل موزه راحمی  دلموش ها به سمت مینیاتورک در حال رفت و آمد می باشند که راحت ترین راه برای رسیدن به این مکان می باشند. همچنین شما می توانید در مقابل این موزه اتوبوس های 36T ,38T را سوار شوید و در ایستگاه Miniatürk از آن پیاده شوید. این مسیر توسط دلموش و یا اتوبوس تقریباً 10 دقیقه زمان می برد.

جاذبه های گردشگری نزدیک


چگونه به موزه راحمی کوچ استانبول برویم

در میدان تکسیم اتوبوس های 36T ,38T را سوار شوید و در ایستگاه Kırmızı Minare از آن پیاده شوید. این مسیر حدوداً 25 دقیقه زمان می برد.
اگر در آکسارای و لاللی و یا منطقه تاریخی سلطان احمد هستید سوار ترم Tram T1 شوید و در ایستگاه امینونو پیاده شده و از آنجا اتوبوس های 47E ,47C  را سوار شوید و در ایستگاه Kırmızı Minare از آن پیاده شوید. این مسیر حدوداً 35 دقیقه زمان می برد.


 

استانبول موزه راحمی کوچ قسمت اروپایی گلدن هرن
کل دیدگاه کاربران (1)

سه شنبه 21 اسفند 1397
موزه راحمی

| من به قصد شرکت در تور زیر زیردریایی به این موزه رفتم .به محض ورود به موزه بلیط زیر دریایی را گرفتم(8 لیر) که زمان آغازش 15 دقیقه بعد بود و کلا هر نیم ساعت یا یک ساعت یکبار می شود از آن دیدن کرد.تور زیر دریایی در زمان بازدید ما خلوت بود و ما کلا 4 نفر بودیم .به جز من یک زوج بنگلادشی به همراه فرزندشون هم حضور داشتند. کاپیتان به استقبال ما آمد و ما را به داخل زیر دریایی هدایت کرد و توضیحاتی را راجع به نوع زندگی خدمه کشتی و نحوه کارکرد زیردریایی و ... ارائه کرد که برای من بسیار جالب بوداین تور کلا 20 دقیقه طول کشید و بعد از بازدید از زیردریایی قسمتهای دیگر موزه را دیدم(قیمت بلیط آن 16 لیر بود) که تماشای هواپیماهای به جا مانده از جنک و ماشین های قدیمی هم به نوبه خودش جالب بود.