ثبت نام

محله اورتاکوی استانبول

محله اورتاکوی استانبول Ortakoy  یکی از زیباترین محله های بشیکتاش Beşiktaş در قسمت اروپایی استانبول است که در کنار بسفر و درست در زیر اولین پل بسفر یعنی پل بغاز واقع شده است. اورتاکوی در زبان محلی به معنی " دهکده میانی" می باشد که به دلیل قرار گرفتن در میانه راه تنگه بسفر به این اسم نامیده می شود.
 چشم انداز عالی از تنگه بسفر، بازدید از مسجد اورتاکوی، لذت بردن از رستوران ها و کافه ها و صد البته امتحان کردن دو نوع از محبوب ترین غذاهای ترکی که کمپیر kumpir و وافل Waffel نام دارند از دلایل محبوبیت این مکان برای گردشگران می باشد.


 
 روز های پنجشنبه و در خیابان های اطراف مسجد، بازار صنایع دستی برقرار می باشد.

جاذبه های گردشگری نزدیک

  • ببک Bebek 20 دقیقه با اتوبوس های 25E ,40T ,42T ,22RE ,22
  • اسکله و میدان بشیکتاش 20 دقیقه با اتوبوس های 25E ,40T ,42T ,22RE ,22
 

چگونه به محله اورتاکوی استانبول برویم

چگونه به محله اورتاکوی استانبول برویم :
اگر در میدان تکسیم قرار دارید سوار اتوبوس های 40 ,40T ,42T شده و بعد از حدود نیم ساعت در ایستگاه Ortaköy پیاده شوید.
اگر در آکسارای، لاللی، منطقه تاریخی سلطان احمد و یا امینونو هستید ابتدا سوار ترم Tram T1 شوید و در ایستگاه کاباتاش Kabataş پیاده شوید و از آنجا توسط اتوبوس های 22 ,22RE ,25E به اورتاکوی بروید.

 

استانبول اورتاکوی بشیکتاش قسمت اروپایی پل بسفر پل بغاز تنگه بسفر رستوران ها کافه ها غذاهای ترکی مسجد كمپير وافل چگونه برويم
کل دیدگاه کاربران (1)

سه شنبه 21 اسفند 1397
اورتاکوی

| اورتاکوی مکان محبوب من در سفرهام به استانبول هست.مگر میشه به اورتاکوی رفت و کمپیر خوشمزه را امتحان نکرد.کمپیر نوعی سیب زمینی تنوری هست که توی آن را با مخلفات پرمی کنند و بهترینش را در اینجا میتوان پیدا کرد.به جز خوردن این غذای خوشمزه نشستن در کنار دریا و تماشای مسجد اورتاکوی حس و حال خوبی را برای من به همراه داره.اورتاکوی همچنین نزدیک محله ببک و قلعه روملی هست که میتونید با اتوبوس به آنجا بروید.