ثبت نام

مسجد سلیمانیه استانبول

مسجد سلیمانیه استانبول Süleymaniye Mosque در قسمت اروپایی این شهر و در منطقه فاتیح قرار دارد. سلیمانیه یکی از بزرگترین و زیباترین مساجد استانبول می باشد که معروفیتش نه تنها به خاطر بزرگی آن، بلکه به دلیل زیبایی و ظرافت طراحی بکار رفته در داخل آن است.


این مسجد که یکی از شاهکارها و بزرگترین اثر استاد سینان "Sinan" معمار نامدار دوران عثمانی می باشد در زمان پادشاهی سلطان سلیمان بر روی تپه ای مشرف بر گلدن هرن ساخته شده و کار ساخت آن بعد از هشت سال در سال 1557 میلادی به پایان رسیده است.


 
اگر از زیبایی و ظرافت بکار رفته در این مسجد بگذریم این مسجد از لحاظ تاریخی نیز مورد اهمیت است. مسجد سلیمانیه محل دفن سلطان سلیمان، همسرش خرم سلطان، مادر و خواهرش و نیز مهری ماه دخترش می باشد که همگی  در فضایی در پشت مسجد سلیمانیه دفن شده اند.
مقبره خود استاد سینان نیز خارج از مسجد سلیمانیه و در خیابان معمار سینان Mimar Sinan Caddesi واقع شده است.


 
 

نکات

هزینه ورودی مسجد سلیمانیه استانبول : این مسجد  هزینه ورودی ندارد و بازدید از آن رایگان است.
زمان بازدید از مسجد و مقبره ها از ساعت 9 صبح تا 6 عصر می باشد.
بازدید از این مکان حدوداً یک ساعت زمان می برد.
 
ورود به این مسجد برای غیر از نمازگزاران تا 30 دقیقه بعد از اذان به علت برپایی نماز ممنوع می باشد.

پیشنهاد تریپ اند تیپس

در کنار بازدید از این مسجد از بازار بزرگ استانبول نیز بازدید کنید.

جاذبه های گردشگری نزدیک

  • بازار بزرگ حدوداً 10 دقیقه پیاده روی
  • بازار مصری ها، پل گالاتا و اسکله امینونو و بازار امینونو و مسجد جدید حدوداً 20 دقیقه پیاده روی

چگونه به مسجد سلیمانیه استانبول برویم

آدرس مسجد سلیمانیه استانبول با مترو :

برای رسیدن مسجد سلیمانیه توسط مترو و تراموا دو مسیر وجود دارد یکی از نزدیکی بازار بزرگ و دیگری از اسکله امینونو
مسیر اول: سوار ترم Tram T1 شوید و در ایستگاه بیازیت-کاپالی چارشی Beyazit-KapalıÇarşI از آن پیاده شوید. از کنار بازاربزرگ و با حدود 10 دقیقه پیاده روی به این مسجد خواهید رسید.
مسیر دوم : سوار ترم T1 شوید و در ایستگاه امینونو Eminönü از آن پیاده شوید. از روبروی پل گالاتا وارد خیابان Tahmis Sk شوید و مسیر را ادامه دهید تا به این مسجد برسید. این مسیر پیاده روی که همراه با سربالایی و در پاره ای نقاط نفس گیر است حدوداً 20 دقیقه زمان می برد.

 

استانبول مسجد قسمت اروپایی فاتیح استاد سینان سلطان سلیمان گلدن هرن سليمانيه خرم سلطان چگونه هزينه وروديه برويم مترو تراموا بازديد مقبره محل دفن
کل دیدگاه کاربران (1)

دوشنبه 20 اسفند 1397
مسجد سلیمانیه

| سلیمانیه مسجدی بسیار زیباست که با نمای ظاهری بسیار ساخته شده و طراحی داخلی آن نیز بی نظیر است.در محوطه بیرونی این مسجد دید بسیار عالی از بسفر را مشاهده خواهید کرد. پس از بازدید از پل گالاتا و بازار مصری ها به سمت این مسجد راه افتادم.مسیرسخت همراه با سراشیبی تندی داشت که با آدرس گرفتن از محلی ها به آن رسیدم ولی گمان میکنم که اگر از کنار بازار بزرگ به سمت آن حرکت می کردم انتخاب بهتری بود.