ثبت نام

آکواریوم استانبول

آکواریوم استانبول  Istanbul Akvaryum بزرگترین آکواریوم موجود در استانبول است که در مرکز خرید فلوریاFlorya  قرار دارد. این آکواریوم با 17 تم مختلف و با طولی نزدیک به 1/2 کیلومتر، بزرگترین آکواریوم مفهومی جهان بنابر ادعای مدیران آن می باشد. هر یک از این تم ها وضعیت زندگی گونه های مختلف آبزیان را در مناطق جغرافیایی و دریاها و اقیانوس های جهان به همراه دکور و نورپردازی فوق العاده و متناسب با آن ناحیه را به نمایش می گذارد. این مجموعه زیبا 15000 گونه از آبزیان را در 64 تانک در خود جای داده است.
بازدید کنندگان از این آکواریوم با دنبال کردن یک مسیر جغرافیایی، بر مسیری شامل 17 تم زیر سفر می کنند که از دریای سیاه آغاز و به اقیانوس پاسیفیک خاتمه می یابد.
 
Black Sea
Istanbul Strait
The Dardanelles
Aegean Sea
Suez Canal
Red Sea
Global Warming
Mediterranean
Straits of Gibraltar
East Atlantic (Liberty, the sunken ship)
Mid-Atlantic
Western Atlantic
Panama Canal
Pacific Ocean
Nautilus (Submarine)
Rain Forest


ولی قطعاً یکی از جذاب ترین قسمت های این سفر، متعلق به تم جنگل های استوایی می باشد که در آن آب و هوای این مناطق به طرز بی نظیری شبیه سازی شده است به طوری که پس از ورود به این قسمت، آب و هوا و رطوبت مناطق جنگل های استوایی را به صورتی کاملاً طبیعی در آن احساس خواهید کرد.
 
قسمت مربوط به پنگوئن ها نیز یکی دیگر از قسمت های جذاب این مسیر می باشد. بازدید کنندگان همچنین می توانند از تماشای غذا دادن به کوسه ها، تمساح ها و ماهیان در ساعات از پیش تعیین شده در این آکواریوم لذت ببرند.


آکواریوم استانبول همچنین فضایی را برای بازی ها و سرگرمی ها اختصاص داده است که Flyride از محبوب ترین آنها می باشد. هزینه استفاده از بازی ها و سرگرمی های این قسمت جدا از مبلغ ورودیه آکواریوم می باشد.


مسیر بازدید از آکواریوم در انتها به فروشگاهی ختم می شود که در آن سوغاتی ها و یادگاری های زیبایی به فروش می رسد.


فعالیت ها

شنا کردن با کوسه ها  Diving with Sharksیکی از مهیج ترین فعالیت هایی است که در این آکواریوم انجام می شود. روبرو شدن با کوسه ها در تانک های این آکواریوم می تواند از منحصر به فرد ترین تجربه های شما در بازدید از این آکواریوم باشد. افراد بالای 14 سال که از بیماری خاصی رنج نبرند قادر خواهند بود در این فعالیت سی دقیقه ای شرکت کنند به شرط آن که از دو روز قبل اقدام به رزرو کردن آن نمایند.
 
 
 

نکات

قیمت بلیط آکواریوم استانبول 85 لیر و برای زیر 12 سال 55 لیر و زیر 2 سال رایگان می باشد.
 
ساعت کار آکواریوم استانبول  در روزهای وسط هفته 10 صبح تا 7 عصر و در روزهای آخر هفته تا 8 شب می باشد.
زمان پیشنهادی برای بازدید از این مکان دو ساعت می باشد.
گرفتن عکس در این مکان آزاد است.
هزینه شنا کردن با کوسه ها 450 لیر و نیاز به رزرو کردن از دو روز قبل را دارد.
dalis@istanbulakvaryum.com

 

پیشنهاد تریپ اند تیپس

اگر در فصل تابستان از این مکان بازدید می کنید از شنا کردن در ساحل خصوصی فلوریا گونش Florya Gunes Beach که در فاصله 15 دقیقه پیاده روی با این آکواریوم قرار گرفته است لذت ببرید.
این آکواریوم در مرکز خرید فلوریا Florya قرار دارد بنابراین شما می توانید علاوه بر خرید کردن، از صرف غذا در یکی از رستوران ها و یا کافه های این مرکز خرید به همراه  تماشای منظره فرود آمدن هواپیماها در فرودگاه آتاتورک لذت ببرید.

جاذبه های گردشگری نزدیک

 

چگونه به آکواریوم استانبول برویم

چگونه از میدان تکسیم به آکواریوم استانبول برویم؟

برای رفتن به آکواریوم استانبول از میدان تکسیم شاتل مجانی رفت و برگشت وجود دارد. شاتل مجانی برای کسانی است که بلیط بازدید از آکواریوم را از دفتر Hop-on Hop Off درهنگام سوار شدن تهیه کرده باشند. این دفتر درست در کنار محل توقف شاتل در میدان تکسیم می باشد (به نقشه حمل و نقل عمومی در میدان تکسیم مراجعه کنید).
مدت زمان رسیدن شاتل از میدان تکسیم به آکواریوم تقریباً یک ساعت می باشد.


آکواریوم استانبول با دلموش :

استفاده از دلموش روش دیگر برای رسیدن به این آکواریوم می باشد. در میدان تکسیم در جایی که دلموش های آکسارای توقف می کنند سوار دلموش های فلوریا شوید و در مقابل مرکز خرید فلوریا از آن پیاده شوید. هزینه استفاده ازاین دلموش ها 8 لیر می باشد.

آکواریوم استانبول با مترو :

طولانی ترین روش، استفاده از مترو و اتوبوس است که می تواند خصوصاً برای برگشت از آکواریوم در هنگام جا ماندن از شاتل و یا استفاده از ساحل مفید باشد. ابتدا سوار مترویM2  شوید و در ایستگاه Yenikapi از آن پیاده شوید. از آنجا سوار اتوبوس های BN1,BN2 شوید و در ایستگاه Istanbul Akvaryum از آن پیاده شوید. این اتوبوس ها مسیر بین امینونو و آکواریوم را طی می کنند.

آدرس آکواریوم استانبول : Şenlikköy, Florya Caddesi, Yeşilköy Halkalı Cd. No:93, 34153 Bakırköy/İstanbul, Turkey

 

استانبول آكواريوم مركز خريد فلوريا چگونه ميدان تكسيم مترو اتوبوس دلموش وروديه قيمت بليط ساعت كار آدرس
کل دیدگاه کاربران (1)

سه شنبه 21 اسفند 1397
آکواریوم استانبول

| از این آکواریوم در دومین سفرمان به استانبول دیدن کردیم.اتوبوس های این آکواریوم در نزدیکی هتل مارمارای در میدان تکسیم توقف دارند و خدمات رفت و برگشت رایگان را ارائه می کنند .قبل از سوار شدن، از ساختمان روبروی جایی که اتوبوس ها توقف می کنند بلیط آکواریوم را خریداری کردیم .بعد از حدودا نیم ساعت معطلی داخل اتوبوس به سمت آکواریوم حرکت کردیم که این مسیر تقریبا یک ساعت طول کشید.صف بلیط فروشی داخل شلوغ بود ولی خوشبختانه ما چون بلیط داشتیم معطل نشدیم (این به معطلی داخلی اتوبوس در).اما راجع به خود آکواریوم باید بگم که خیلی موارد متنوعی را داخل آن دیدیم .قسمت پنگوئن ها خیلی خوب بود و همچنین قسمت استوایی آن که برای کسانی که به آسیای جنوب شرقی سفر کردند با این آب و هوا به خوبی آشنایی دارند.آکواریوم استانبول من را راضی کرد و دیدن از آن را پیشنهاد می کنم.