ثبت نام

برج گالاتا استانبول

برج گالاتا استانبول Galata Tower بی شک یکی از برجسته ترین نمادهای این شهر است. این برج که تاریخ ساخت آن به دوران بیزانس باز می گردد در منطقه بیوغلو در محله گالاتا و در نزدیکی خیابان استقلال واقع شده است.
برج گالاتا در ابتدا و در سال 528 میلادی در دوران بیزانس به عنوان یک فانوس دریایی چوبی بنا گردید و سپس در سال 1348 میلادی به یک برج سنگی تبدیل شد. این برج که 67 متر ارتفاع دارد نهایتاً در سال 1453 میلادی به تسخیر عثمانیان درآمد.


نظاره کردن این برج سنگی بسیار زیبا از کوچه های باریک و جذاب اطراف آن و نیز گرفتن عکس های یادگاری با این اثر با ابهت تنها دلیل محبوبیت آن نمی باشد. این برج در بالاترین طبقات خود چشم اندازی فوق العاده از تنگه بسفر و شهر استانبول را برای بازدیدکنندگان به نمایش می گذارد که هم اینک آن را به یکی از پر بازدیدترین و محبوب ترین بناهای استانبول بدل کرده است.
 
برج گالاتا در شب با نور پردازی های منحصر به فردش جلوه ای دیگر به خود می گیرد. دیدن برج گالاتا را از نزدیک در هنگام شب از دست ندهید.  Photo By: @mstfatyfn
 

در داخل برج گالاتا چه می بینیم

در بالاترین نقطه این برج تراس پانورامایی در فضایی سرباز قرار دارد که امکان دید 360 درجه از شهر، تنگه بسفر و گلدن هرن را مهیا می سازد. دو آسانسور برای رساندن بازدیدکنندگان به بالاترین طبقه این برج دائماً در حال سرویس دهی می باشند.

 
در طبقات بالای این برج یک رستوران برای پذیرایی از بازدیدکنندگان وجود دارد که لذت تجربه کردن غذاهای ترکی به همراه چشم انداز زیبای بسفر و شهر را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد.

نکات

قیمت بلیط ​ورودی برج گالاتا 25 لیر می باشد.
ساعت کار (بازدید) برج گالاتا از 9 صبح تا 8:30 شب می باشد.
بازدید از این مکان بدون احتساب صف ورودی آن 30 دقیقه زمان می برد.
این مکان در فصل های شلوغ سال دارای صف های طولانی می باشد.

پیشنهاد تریپ اند تیپس

از این مکان به هنگام بازدید از خیابان استقلال دیدن کنید.همچنین اگر اهل پیاده روی هستید پس از بازدید از برج گالاتا مسیر سر پایینی به سمت پل گالاتا را طی کنید تا پس از حدود 15 دقیقه پیاده روی به آن برسید.

جاذبه های گردشگری نزدیک

    
 

چگونه به برج گالاتا استانبول برویم

برج گالاتا در نزدیکی انتهای خیابان استقلال قرار دارد که با تابلوهای راهنما به راحتی در دسترس می باشد. بنابراین اگر از خیابان استقلال دیدن می کنید از انتهای این خیابان با حدود 5 دقیقه پیاده روی به این مکان خواهید رسید.
همچنین اگر در شیشلی، امینونو، آکسارای و لاللی و یا منطقه تاریخی سلطان احمد قرار دارید، برای رفتن به برج گالاتا سوار خط مترویM2  شوید و در ایستگاه  شیشانه Şişhane از آن پیاده شوید. پس از کمتر از 10 دقیقه پیاده روی به این مکان خواهید رسید.

آدرس برج گالاتا استانبول : Bereketzade, Galata Kulesi Sk., 34421 Beyoğlu/İstanbul, Turkey
 

استانبول برج گالاتا خيابان استقلال تنگه بسفر گلدن هرن غذاهای ترکی چگونه برويم رفتن مترو آدرس سمبل رستوران نماد شب داخل
کل دیدگاه کاربران (1)

شنبه 18 اسفند 1397
برج گالاتا

| پس از کلی خرید کردن و راه رفتن در خیابان استقلال به تابلوی راهنمای برج گالاتا رسیدیم.مسیر رو ادامه دادیم و خیلی زود به این برج رسیدیم.صف ورودی برج گالاتا خیلی طولانی بود و تقریبا نیم ساعت معطل شدیم تا نوبتمون شد.ورودیه برج رو که 20 لیر بود پرداخت کردیم و توسط آسانسور رفتیم بالا.محوطه ای هم که گردشگرها از بالا پایین رو نگاه میکردن یک جای باریک و شلوغ بود که چون همه مشغول عکس انداختن بودن به کندی پیش میرفت ولی من که از این همه وقتی که گذاشتم اصلا پشیمون نیستم.کل استانبول از اون بالا زیر پای ما بودو منظره دریا هم فوق العاده بود.اگربه استانبول سفر میکنید حتما به طبقه بالای این برج برید و لذت ببرید.