ثبت نام

بازار مصری ها استانبول (بازار ادویه جات)

بازار مصری های استانبول (میسیر چارشیسی) Mısır Çarşısı که به آن بازار ادویه جات Spice Bazaar نیز گفته می شود در قسمت اروپایی استانبول و در امینونو در منطقه فاتیح قرار دارد. این بازار قدیمی که بعد از بازار بزرگ استانبول، بزرگترین بازار سرپوشیده این شهر می باشد به عنوان مرکز فروش ادویه جات، آجیل، خشکبار و قهوه شناخته می شود.


یکی از پرطرفدارترین و معروف ترین فروشگاه های این بازار، قهوه فروشی مهمت افندی MEHMET EFENDI می باشد که یکی از بهترین انواع قهوه ترک را تولید و عرضه می کند. اگر قصد خرید از این مغازه را دارید نگران صف به ظاهر طولانی در مقابل آن نباشید. خرید از این مغازه بیش از 5 دقیقه زمان نمی برد.

 
 

نکات

ساعت کار این بازار از ساعت 9 الی 19 می باشد.
در کنار بازار مصری ها و مسجد جدید در امینونو بازاری وجود دارد که در آن می توانید کیف و کفش ترک را با قیمتی مناسب تهیه کنید.

جاذبه های گردشگری نزدیک

  • مسجد جدید در مجاورت این بازار
  • پل گالاتا و اسکله امینونو و بازار امینونو حدودا 5 دقیقه پیاده روی
  • توپکاپی ، پارک گلحانه ، موزه باستان شناسی ، موزه تاریخ علوم وتکنولوژی در اسلام  و بازار بزرگ حدودا 10 دقیقه پیاده روی
  • مسجد سلیمانیه 20 دقیقه پیاده روی

چگونه به بازار مصری ها استانبول (بازار ادویه جات) برویم

بازار مصری ها در امینونو  مقابل پل گالاتا و در کنار مسجد جدید قرار دارد بنابراین برای رفتن به بازار مصری های استانبول (بازار ادویه جات) سوار ترم Tram T1 شوید و در ایستگاه امینونو Eminönü از آن پیاده شوید. این بازار فقط حدود 5 دقیقه پیاده روی تا این ایستگاه فاصله دارد.

 

استانبول بازار مصري ها ادويه جات امينونو چگونه به برويم پل گالاتا رفتن
کل دیدگاه کاربران (1)

دوشنبه 20 اسفند 1397
بازار مصری ها و عطر خوش قهوه

| هر بار که به استانبول میرم سری به این بازار میزنم و یک راست میرم به قهوه فروشی افندی که قهوه های با کیفیت و عالی را میفروشه.بوی عطرش وقتی وارد بازار می شوید به مشام میرسه و آدم را به سوی خودش می کشونه.