ثبت نام

هزینه های سفر به استانبول

هزینه های سفر به استانبول

هزینه های سفر به استانبول

هزینه های کلی سفر به استانبول

استانبول شهری است که با توجه به عدم نیاز به ویزا و تعدد پروازهای ایرلاین های داخلی و خارجی و نیز پایین بودن ارزش پول کشور ترکیه، از مقاصد گردشگری ارزان محسوب می شود. هزینه خورد و خوراک، حمل و نقل عمومی و حتی بازدید از اماکن تاریخی و تفریحات این شهر از سطح پایین تری در مقایسه با کشورهای اروپایی و حتی بعضی از کشورهای آسیایی دیگر برخوردار می باشد.
در اینجا به بیان هزینه های تقریبی سفر به استانبول می پردازیم. فراموش نکنید که این هزینه ها با توجه به هدف شما از سفر به این شهر می تواند متفاوت باشد.

هزینه های خورد و خوراک

در استانبول شما می توانید غذاهای ترکی ارزان قیمت مانند دونر و پیده و یا فست فودهایی مانند مک دونالد را با قیمت 10 تا 15 لیر میل کنید و یا غذای خود را در رستوران های لوکس با قیمت 100 لیر و یا بالاتر صرف کنید ولی به طور متوسط با 25 لیر می توانید از غذاهای ترکی با کیفیت خوب بهره مند شوید. برای اطلاع از انواع غذاهای ترکی و قیمت های آنها به بخش خورد و خوراک مراجعه فرمایید.

هزینه های حمل و نقل عمومی

وسایل حمل و نقل عمومی در استانبول تمامی نقاط دیدنی و تفریحات استانبول را پوشش می دهند. هزینه تقریبی استفاده از مترو، اتوبوس، تراموا (ترم) و دلموش تقریباً 3 لیر می باشد ولی با توجه به اینکه برای رسیدن به بعضی مقاصد نیاز به تعویض خط می باشد به طور میانگین 5 لیر را برای رسیدن به مکان مورد نظر خود در قسمت اروپایی استانبول در نظر بگیرید. برای اطلاع از کلیه نرخ ها به قسمت حمل و نقل عمومی مراجعه کنید.

نمونه ای از هزینه های حمل و نقل در استانبول
 
  • هزینه استفاده از مترو، اتوبوس، تراموا (ترم) دلموش و فونیکولار 2/6 لیر
  • هزینه استفاده از مترو، اتوبوس، تراموا (ترم) و فونیکولار در هنگام تعویض خط 1/85 لیر
  • هزینه دلموش ها برای مسافت کوتاه تقریبا 3 لیر
  • هزینه استفاده از فری (کشتی) برای سفر به قسمت آسیایی 5/2 لیر
  • هزینه دلموش از میدان تکسیم به کادیکوی در قسمت آسیایی 7 لیر
  • هزینه استفاده از قطار مارمارای برای سفر به اوسکودار در قسمت آسیایی 5/2 لیر
 
هزینه های بازدید از دیدنی ها و تفریحات


استانبول طیف وسیعی از جاذبه های گردشگری مانند موزه ها، تورهای کشتی و بازدید از جزایر، آکواریوم ها، پارک های آبی، سواحل و... را در خود جای داده است. اگر بار اولی است که از استانبول دیدن می کنید به طور میانگین برای هر روز مبلغ 50 لیر را برای بازدید از این جاذبه ها کنار بگذارید.

هزینه های اقامت در استانبول

اگر بدون تور سفر می کنید شما می توانید در یک هاستل ارزان قیمت با شبی ده دلار و یا هتل های پنج ستاره چند صد دلاری برای هر شب اقامت داشته باشید. به هر حال انتخاب هتل بستگی به میزان بودجه شما برای سفر خواهد داشت.

میانگین هزینه یک روز در استانبول (بدون هزینه اقامت)

اگر در یک روز به طور میانگین 50 لیر را برای غذا، 50 لیر را برای بازدید از جاذبه های گردشگری و 20 لیر را برای حمل و نقل عمومی اختصاص دهید در یک روز حداقل به 120 لیر نیاز خواهید داشت. در نظر داشته باشید که این رقم با توجه به اهداف شما از سفر می تواند کمتر و یا بسیار بیشتر باشد.

میانگین هزینه یک پکیج 4 روزه استانبول

اگر بار اول است که به استانبول سفر می کنید و قصد دارید که در یک پکیج فشرده 4 روزه و به صورت باجت (با کمترین هزینه ممکن) ازبیشترین جاذبه های مهم این شهر لذت ببرید مبلغ 250 لیر را برای بازدید از دلما باغچه، ایاصوفیا، توپکاپی، برج گالاتا، تور کشتی بسفر و جزیره بیوک آدا و مبلغ 250 لیر را برای خورد و خوراک و هزینه حمل و نقل عمومی در نظر بگیرید. حداقل هزینه شما برای 4 روز بدون احتساب خرید کردن و اقامت تقریباً 500 لیر خواهد بود.
 
 

هزينه هاي سفر به استانبول هزينه هاي خورد و خوراك هزينه هاي اقامت استانبول
کل دیدگاه کاربران (0)