ثبت نام

میدان هیپودروم استانبول

میدان هیپودروم استانبول Hippodrome که در قسمت اروپایی این شهر و در منطقه تاریخی سلطان احمد در فاتیح واقع شده است یادبودی از نماد قدرت رومیان، یعنی قسطنطنیه پایتخت روم باستان می باشد. هیپودروم مکانی برای برگزاری مسابقات اسب دوانی، مبارزات گلادیاتورها و برگزاری جشن های رومیان بوده است. این مکان که در عهد بیزانس از اهمیت فوق العاده ای برخوردار بوده به بهترین نحو ممکن ساخته شده و توسط ستون های زیبایی آراسته شده است. ستون هایی که از سرتاسر امپراطوری پهناور رومیان به قسطنطیه آورده شده تا هزاران کیلومتر قلمرو فرمانروایی آنان را به رخ جهانیان بکشد.
هیپودروم که امروزه به یک موزه رو باز بدل شده است از اهمیت و محبوبیت خاصی در بین گردشگران و علاقه مندان به آثار تاریخی برخوردار است.


 
از هیپودروم هم اینک به جز سه ستون چیز دیگری باقی نمانده است که این سه ستون با فاصله ای کوتاهی از یکدیگر و درست روبروی مسجد سلطان احمد قرار گرفته اند.
 
 
 
 
ابلیسک تئودوزیوس Obelisk of Theodosius

این بنای یادبود که ستونی منقوش با ارتفاع حدوداً 20 متر می باشد از مصر به قسطنطنیه آورده شده ودر سال 390 میلادی در این مکان نصب گردیده است.


 

ستون سرپنت Serpent Column
 
سرپنت ستونی برنزنی به طول هشت متر بوده است که در رأس آن سرهای سه مار قرار داشته ولی به مرور زمان این سه سرمار از رأس ستون جدا شده اند. این بنای یادبود در قرن چهارم میلادی در این مکان نصب شده است.
 
ابلیسک دیواری Walled Obelisk
 
این بنای یاد بود ستونی سنگی به طول 32 متر می باشد که در قرن 10 میلادی در این مکان نصب شده است.
 


جاذبه های گردشگری نزدیک

  • مسجد سلطان احمد و موزه هنرهای ترکی و اسلامی یک دقیقه پیاده روی
  • ایا صوفیا، موزه موزاییک، آب انبار باسیلیکا سیسترن و رستوران تاریخی سلطان احمد کوفته جی حدود 5 دقیقه پیاده روی
  • توپکاپی، پارک گلحانه، موزه باستان شناسی، موزه تاریخ علوم و تکنولوژی در اسلام، بازار بزرگ و ایا صوفیای کوچک حدود 10 تا 15 دقیقه پیاده روی
  • امینونو و بازار مصری ها حدود 20 دقیقه پیاده روی

چگونه به میدان هیپودروم استانبول برویم

 سوار ترم Tram T1 شوید و در ایستگاه Sultanahmet از آن پیاده شوید. هیپودرام فقط حدود 5 دقیقه پیاده روی تا این ایستگاه فاصله دارد.

 

استانبول منطقه تاريخي سلطان احمد فاتيح قسطنطنیه مسجد سلطان احمد ميدان هيپودروم
کل دیدگاه کاربران (1)

یکشنبه 19 اسفند 1397
هیپودرام

| ستون های هیپودرام در محوطه ای سرباز درست در مقابل مسجد آبی قرار گرفته .این ستون ها از زمان رومی ها به جا مانده و هر کدام از آنها از نقاط مختلف دنیا به اینجا آورده شده.دیدن این مکان را در برنامه های جاهای دیدنی خودتون قرار بدین.