ثبت نام

میدان تقسیم استانبول (میدان تکسیم استانبول)

میدان تقسیم استانبول ( میدان تکسیم استانبول) Taksim Square قلب قسمت اروپایی مدرن این شهر است که درمنطقه بیوغلو Beyoğlu قرار دارد و از محبوب ترین جاذبه های گردشگری استانبول محسوب می شود. تکسیم نقطه آغازین خیابان های پر جنب و جوشی مانند خیابان استقلال است که کافه ها و رستوران ها و مراکز خرید جذابی را در خود جای داده است. در اطراف این میدان هتل هایی با کیفیت مناسب یافت می شوند که به دلیل نزدیکی به این میدان و خیابان استقلال طرفداران خاص خود را دارند.
 
بنای یادبود جمهوریت Republic Monument بی شک به عنوان نماد این میدان شناخته می شود. این بنا مجسمه ای به طول 11 متر است که درسال 1928 توسط مجسمه ساز نامدار ایتالیایی پیترو کانونیکا Pietro Canonica به منظور بزرگداشت جمهوری ترکیه ساخته شده است و آتاتورک و هم پیمانانش در آن دیده می شوند.


 
میدان تقسیم یک پارک کوچک را در خود جای داده است که مکان مناسبی برای دوری جستن از هیاهوی این میدان و خیابان های شلوغ اطراف آن می باشد.


 
تکسیم همچنین به عنوان یک مرکز حمل و نقل در استانبول محسوب می شود و خطوط ریلی و اتوبوس ها و دلموش ها حرکت خود را از این میدان به سمت نقاط دیگر شهر آغاز می کنند.
 

چرا تکسیم ؟

تکسیم به معنی تقسیم می باشد. این میدان در گذشته و در زمان سلطان محمود اول (قرن 18 میلادی) نقطه انشعاب آب هایی بوده است که از سمت شمال به سمت این نقطه جاری بوده اند و پس از ورود به این منطقه به سمت قسمت های دیگر شهر تقسیم می گردیدند.

جاذبه های گردشگری نزدیک


چگونه به میدان تقسیم استانبول (میدان تکسیم استانبول) برویم

اگر در آکسارای و لاللی هستید دلموش بهترین وسیله برای رسیدن به این میدان می باشد. همچنین شما می توانید سوار ترم Tram T1 شوید و در ایستگاه کاباتاش از آن پیاده شوید و سپس توسط فونیکولار F1 به میدان تکسیم بروید.
اگر در شیشلی هستید توسط مترو M2 به راحتی و به صورت مستقیم به میدان تکسیم خواهید رسید.
اگر در منطقه تاریخی سلطان احمد و امینونو هستید از نزدیک ترین ایستگاه ابتدا سوار ترم T1 شوید و در ایستگاه کاباتاش از آن پیاده شوید و سپس توسط فونیکولار F1 به میدان تکسیم بروید.

 

استانبول تقسيم تكسيم استقلال مجسمه جمهوريت بيوغلو حمل و نقل ميدان آتاتورك مراكز خريد رستوران
کل دیدگاه کاربران (1)

شنبه 18 اسفند 1397
میدان تقسیم

| میدان تقسیم در نزدیکی تعداد زیادی از خیابان ها و موزه ها و غذا فروشی ها قرار داره.با چند قدم پیاده روی به خیابان باحال استقلال می رسیم و دسترسی این میدان به مترو و اتوبوس هم عالیه.بی جهت نیست که خیلی ها هتلشون رو اینجا انتخاب می کنن چون از تقسیم خیلی راحت میشه به همه جای شهر استانبول رفت