ثبت نام

خیابان فرانسوی

خیابان فرانسوی یا همان فرنچ French Street  که در زبان محلی به آن جزاییر Cezayir گفته می شود خیابانی شیب دار و کم عرض در نزدیکی خیابان استقلال می باشد که به خاطر دیوار های رنگارنگ و رستوران های گل کاری شده زیبایش شهرت یافته است.
این خیابان بر خلاف نام خود چیزی از معماری و فرهنگ فرانسه را در خود جای نداده است و دلیل انتخاب نام این مکان صرفاً به این علت است که در سال 2004 میلادی توسط آرشیتکت های فرانسوی بازسازی شده است .
رستوران های این خیابان غذاهای ترکی و محلی را به همراه موسیقی زنده به مشتریان خود ارائه می دهند و جزو رستوران های ارزان قیمت استانبول محسوب نمی شوند.

جاذبه های گردشگری نزدیک

  • موزه معصومیت  کمتر از 5 دقیقه پیاده روی
  • خیابان استقلال 10 دقیقه پیاده روی
 

 

چگونه به خیابان فرانسوی برویم

از میدان تکسیم وارد خیابان استقلال شوید. پس از حدود پانزده دقیقه پیاده روی در سمت چپ خود ( روبروی مرکز اداکول Odakule Center ) به خیابان نوری ضیا Ziya Nuri خواهید رسید. این خیابان را تا انتها ادامه دهید و سپس به سمت راست گردش کنید و مسیر را ادامه دهید تا به خیابان Hayriye درسمت چپ خود برسید. پس از ورود به این خیابان در کمتر از دو دقیقه در سمت راست خود به خیابان جزاییر خواهید رسید.

 
 

استانبول فرنچ جزايير رستوران استقلال خيابان فرانسوي
کل دیدگاه کاربران (1)

یکشنبه 26 اسفند 1397
خیابان جزاییر

| خیابان جزاییر در حقیقت کوچه ای کم عرض ودارای شیب است که دو سمت آن رستوران هایی هستنن که تخت ها و میز هاشون را بیرون رستوران هاشون چیدن و در رقابت سخت برای جلب مشتری هستن. این کوچه ظاهر زیبایی داره و رستوران های رنگارنگ زیبایی را هم داره ولی کیفیت غذای رستوران ها را نمیدونم چون ما اصلا به قصد خوردن به اونجا نرفته بودیم و فقط میخواستیم این کوچه را که بهش خیابان فرانسوی هم گفته میشه از نزذیک ببینیم.