ثبت نام

خیابان جهانگیر

خیابان جهانگیر .Cd Cihangir که در نزدیکی میدان تقسیم (تکسیم) و خیابان استقلال واقع شده است یکی از خیابان ها و محله های پرطرفدار استانبول می باشد که به خاطر سرزندگی و شور و هیجانش در تمام مدت شبانه روز، کوچه های باریک و ساختمان های قدیمی اش و همچنین کافه ها و رستوران ها و گالری ها و مغازه های عتیقه فروشی آن شهرت یافته است. سلطان سلیمان پس از مرگ پسرش جهانگیر، این منطقه را که بسیار مورد علاقه فرزندش بود به نام او، نامگذاری کرد و مسجدی چوبی به همین نام در این محله بنا نهاد.


Photo By: @mstfatyfn


 
 
 
 
 

جاذبه های گردشگری نزدیک

  • میدان تکسیم و خیابان استقلال کمتر از 10 دقیقه پیاده روی
  • اسکله کاباتاش از انتهای خیابان جهانگیر 10 دقیقه پیاده روی

چگونه به خیابان جهانگیر برویم

از میدان تکسیم و از کنار خیابان استقلال وارد خیابان سیراسلویلر Sıraselviler Caddesi شوید و مسیر خود را ادامه دهید تا به خیابان جهانگیر برسید. این پیاده روی کمتر از 10 دقیقه زمان می برد.

 
 

استانبول خيابان جهانگير تقسيم استقلال كافه رستوران محله
کل دیدگاه کاربران (1)

پنجشنبه 23 اسفند 1397
خیابان جهانگیر

| در کنار خیابان استقلال و به موازات آن خیابانی هست که در ابتدای آن چندین مغازه کباب ترکی فروشی هستند.اگر این خیابان را مستقیم ادامه بدهید به خیابان جهانگیر می رسید.ما در هنگام شب به این خیابان رفتیم که اکثر مغازه ها بسته بودن و فقط دربعضی از خیابان های آن رستوران هایی را مشاهده کردیم که مردم در صندلی های بیرون آنها نشسته بودن و شلوغ هم به نظر میرسیدن. ولی به جز این مورد ما چیز خاصی را از خیابان جهانگیرندیدیم .شاید هم چون شب بود و همه مغازه های بسته بودن اینجوری به نظر میرسید.