ثبت نام

خیابان استقلال استانبول

خیابان استقلال استانبول Istiklal Cd.  پر جنب و جوش ترین و معروف ترین خیابان این شهر می باشد که در قسمت اروپایی مدرن و در منطقه بیوغلو Beyoğlu قرار دارد. استقلال در هر زمان از شبانه روز مملو از جمعیت است و هر چقدر به شب هنگام نزدیک تر می شویم با ظاهر شدن اجراکنندگان خیابانی بر شلوغی آن افزوده می شود. این خیابان که اکنون به صورت یک پیاده رو بزرگ می باشد موزه ها، کافه ها، رستوران ها و مغازه های پوشاک زیادی را دو طرف خود جای داده است که بنای ساختمان های آنها به قرن 19 میلادی باز میگردد و استفاده از این ساختمان های قدیمی به عنوان بوتیک ها و کافه ها و رستوران های مدرن بر زیبایی های این خیابان افزوده است.

 
خیابان استقلال با طولی حدود 1/4 کیلومتر از میدان تقسیم (تکسیم) شروع می شود و در انتها به خیابان کوچک تونل میدان Tünel Meydani ختم می شود که ایستگاه فونیکولار Funicular F2 درآن قرار دارد. از انتهای خیابان استقلال مسیری وجود دارد که با دقائقی پیاده روی به برج گالاتا می رسد.
 در خیابان استقلال که هم اینک به مکانی برای خرید کردن و پیاده روی بدل شده است. هیچ وسیله نقلیه ای حق تردد ندارد و تنها تراموا (ترم) نوستالژیک است که فاصله بین ابتدا و انتهای این خیابان را در میان ازدحام جمعیت طی می کند.
مسیر پیاده روی از ابتدا تا انتهای خیابان استقلال تقریباً 20 دقیقه زمان می برد.دیدنی ها و جاذبه های گردشگری خیابان استقلال در یک نگاه
 
 • تراموا (ترم) نوستالژیک : سوار شدن دراین تراموا (ترم) از خاطرات به یاد ماندنی سفر به استانبول می باشد.
 • خرید در خیابان استقلال : این خیابان مملو از برندهای پوشاک های ترک و جهانی می باشد.
 • دسر و باقلوا فروشی حافظ مصطفی Hafız Mustafa : این باقلوا فروشی که قدمت آن به قرن 19 میلادی باز می گردد در اوایل خیابان استقلال قرار دارد.
 • موزه مادام توسو استانبول Madame tussauds Istanbul : مجسمه های هنرمندان و ورزشکاران و مشاهیر جهان در این موزه از موم ساخته شده است.
 • خیابان نویزاده Nevizade Street : خیابانی است که به خاطر شور و هیجان شبانه و کافه ها و رستوران ها و نیز نوازندگان موسیقی های دوره گرد آن شهرت یافته است.
 • کلیسای سنت آنتونی پادوا St. Anthony of Padua Catholic Church : این کلیسا در سال 1912 میلادی با طراحی زیبای نئو گوتیک ساخته شده است.
 • موزه مولوی Galata Mevlevihanesi : در این موزه نحوه زندگی دراویش و وسایل آنان به نمایش گذاشته شده و رقص سماع در آن برگزار می شود.
 • خیابان فرنچ French Street : خیابانی زیبا و کوچک با رستوران هایی رنگی و گل کاری شده در نزدیکی خیابان استقلال است.
 • موزه استانبول مدرن Istanbul Modern Museum : این موزه همانطور که از نامش پیداست هنرهای مدرن را برای علاقه مندان به نمایش می گذارد.
 • موزه پرا  Pera Museum : در این موزه کلکسیون نقاشی های شرقی و وسایل اندازه گیری قدیمی قد و وزن و نیز ظروف کاشی و سرامیکی بسیار قدیمی به نمایش گذاشته شده است.
 • چیچک پاساژ Çiçek Pasajı : ساختمان قدیمی است که در گذشته مرکز فروش گل بوده و هم اینک کافه ها و رستوران ها در داخل آن جای گرفته اند.

 
 

جاذبه های گردشگری نزدیک

 • برج گالاتا Galata Tower : این برج که چشم انداز 360 درجه و بسیار زیبایی از استانبول را به نمایش می گذارد فقط حدود 5 دقیقه پیاده روی از انتهای خیابان استقلال و تونل میدان فاصله دارد.
 • خیابان جهانگیر .Cihangir Cd : این خیابان به خاطر گالری ها و مغازه های عتیقه فروشی و کافه ها و رستوران هایش شهرت یافته است. مسجد تاریخی جهانگیر در انتهای این خیابان واقع شده است.
 • موزه معصومیت Museum of innocence : این موزه وسائل مربوط به رمان معصومیت را در خود جای داده است.
 
 

چگونه به خیابان استقلال استانبول برویم

برای رسیدن به این خیابان فقط کافی است وارد میدان تکسیم شده و ازاین میدان وارد ابتدای خیابان استقلال شوید.
همچنین متروی M2 در ایستگاه شیشانه Şişhane در انتهای خیابان استقلال توقف دارد.


 

استانبول خيابان استقلال ميدان تقسيم موزه ها تراموا (ترم) نوستالژيك حافظ مصطفي نويزاده مادام توسو كليسا سنت آنتوني
کل دیدگاه کاربران (2)

دوشنبه 24 تیر 1398
خیابان استقلال

| خیابانی زنده و جذاب با بوتیکها، رستورانها، کافه ها و بناهای قدیمی و زیبا است. از جاذبه های دیگه این خیابان زیبا موسیقی زنده متنوع هست که در گوشه گوشه این خیابان اجرا میشه، مغازه های تتو و فال قهوه، و بستنی مخصوص ترکی با اجرای زیبا و سرگرم کننده بستنی فروشان است.

شنبه 18 اسفند 1397
خیابان استقلال

| در مورد خیابان استقلال.اول از هر چیز غذا و سایر خوردنی ها توی این خیابان با هر کیفیت و قیمتی پیدا میشه .از باقلوا فروشی حافظ مصطفی که در اول خیابان استقلال قرار داره و کافه مادو که بهترین دسر ها و بستنی ها را داره تا اون بستنی فروشی هایی که آدم رو سرکار میگیرن و غذا فروشی هایی مثل مک دونالد و غذاهای ترکی و غیره.دوم موزه های داخل این خیابان و کلیسای قرمز رنگ سنت آنتونی هست که من موزه مادام توسو را خیلی دوست داشتم ولی موزه مولوی برام خیلی جذاب نبود.سوم خرید هست که سرتاسر این خیابان پر از مارک ها و برندهاست و جنسهایی با قیمت مناسب را میشه اینجا پیدا کرد و آخر سر هم کوچه پس کوچه های اطراف آن و خیابان هایی مثل نویزاده که تا نصف شب پر از نور و هیجان هستن.