ثبت نام

دانستنی های استانبول

دانستنی های استانبول

دانستنی های استانبول

اول از هر چیز بهتر است بدانید که بیشتر مردم در استانبول به زبان انگلیسی آشنایی ندارند و این موضوع در مورد کارکنان جاهایی مانند رستوران ها و فروشگاه ها و حتی اماکن گردشگری این شهر نیز صدق می کند.
سیستم حمل و نقل عمومی استانبول بسیار مطمئن، کارآمد و قابل اطمینان است بنابراین قبل از هر کار، ایستگاه های مترو، تراموا (ترم) و اتوبوس نزدیک به جاذبه های گردشگری را شناسایی کنید.
تاکسی در استانبول نسبتاً گران و مواردی از رفتار بد و سو استفاده توسط رانندگان تاکسی دیده شده است بنابراین سعی کنید حتی المقدور برای جابجایی از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید.
 
پس از ورود به استانبول، در اولین فرصت استانبول کارت را تهیه کنید زیرا برای سوار شدن به مترو، تراموا (ترم) ، اتوبوس و فری (کشتی) به این کارت نیاز خواهید داشت.


 
در صورتی که تمایل به بازدید از تعداد زیادی از موزه های استانبول را دارید موزه پس استانبول را تهیه کنید.
آب و هوا در استانبول کاملاً متغیر است و در هر زمانی در سال حتی در اواسط تابستان امکان بارش های شدید وجود دارد بنابراین چتر را حتماً در لیست وسایل ضروری سفر خود قرار دهید.
استفاده از سرویس های بهداشتی در بیشتر جاهای استانبول با وارد کردن یک عدد سکه یک لیری به دستگاه نصب شده در ورودی آن امکان پذیر است. سرویس های بهداشتی در همه نقاط شهر استانبول یافت می شوند و دارای سطح بهداشت قابل قبولی بوده و بر خلاف سرویس های بهداشتی در بسیاری از  کشورهای دیگر، آب در همه آنها برای نظافت یافت می شود.


برای خرید مایحتاج مورد نیازخود در استانبول می توانید از فروشگاه های زنجیره ای شوک Şok و یا میگروس Migros استفاده کنید که قیمت های بهتری را به نسبت سوپرمارکت ها ارائه می کنند.
آب معدنی نیم لیتری در همه جای استانبول به جز جاهای خاص مانند فرودگاه و پارک آبی و آکواریوم و سواحل خصوصی و ... به صورت سرد یا گرم به قیمت یک لیر به فروش می رسد.
 
در مورد عکس گرفتن از اجرا کنندگان خیابانی احتیاط کنید زیرا بعضی از این افراد مبالغ زیادی را در ازای انداختن عکس از شما طلب خواهند کرد.


استانبول استانبول كارت
کل دیدگاه کاربران (0)