ثبت نام

محله سلطان احمد استانبول

محله سلطان احمد استانبول Sultanahmet قلب منطقه تاریخی این شهر و منطقه فاتیح می باشد. بسیاری از جاذبه های گردشگری و دیدنی های تاریخی استانبول، در این ناحیه که اکنون به شکل یک میدان درآمده است در فاصله بسیار کمی از یکدیگر قرار دارند که همگی با دقائقی پیاده روی قابل بازدید هستند. بازدید از این ناحیه از هیپودرام و مسجد سلطان احمد و ایاصوفیا شروع شده و موزه ها و کاخ ها و دیدنی های زیادی را در بر می گیرد.
 
دیدنی ها و جاذبه های گردشگری سلطان احمد
   
دیدنی ها و جاذبه های گردشگری نزدیک به محله سلطان احمد
   

چگونه به محله سلطان احمد استانبول برویم

چگونه به محله سلطان احمد استانبول برویم :

سوار ترم Tram T1 شوید و در ایستگاه سلطان احمد  Sultanahmet پیاده شوید.
 

استانبول سلطان احمد Sultanahmet منطقه تاریخی استانبول فاتیح هیپودرام مسجد سلطان احمد ایاصوفیا Hagia Sophia توپکاپی Topkapi Sultan Ahmed Mosque باسیلیکا سیسترن Basilica Cistern پارک گلحانه موزه باستان شناسی Istanbul archaeology museums موزه تاریخ علوم و تکنولوژی در اسلام موزه هنرهای اسلامی و ترکی موزه موزاییک رستوران تاریخی سلطان احمد کوفته ج امینونو Eminonu ایا صوفیای کوچک hippodrome Basilica Cistern Mosaic Museum چگونه برويم
کل دیدگاه کاربران (1)

پنجشنبه 23 اسفند 1397
منطقه تاریخی سلطان احمد

| منطقه تاریخی سلطان احمد که به آن میدان سلطان احمد هم گفته میشه جایی است که بسیاری از دیدنی های تاریخی استانبول مثل ایاصوفیا و مسجد آبی و ستون های هیپودرام در آن قرار گرفته.در اینجا به جز ستون های هیپودرام چند ستون دیگه هم به جای مانده که از آنها محافظت میشه.در این منطقه چند موزه جالب هم هست که می تونید از آنها دیدن کنید.