ثبت نام

منطقه فاتیح استانبول

فاتیح Fatih از مناطق بزرگ قسمت اروپایی استانبول است که از شمال به آب راه گلدن هرن و از جنوب به دریای مرمره منتهی می شود و بسیاری از آثار تاریخی استانبول را در خود جای داده است. فاتیح تاریخ استانبول را به دوش می کشد و این منطقه در زمان امپراتوری رومیان به عنوان مرکز قسطنطنیه و بعد از آن به مدت طولانی به عنوان محل اقامت و مرکز حکومت پادشاهان عثمانی مطرح بوده است.


 
فاتیح دارای جاذبه های گردشگری زیادی شامل کاخ ها، موزه ها، مساجد، کلیساها، بازارها و محله های قدیمی می باشد که از زمان امپراطوری رومیان و پادشاهان عثمانی تا کنون به جای مانده اند.
 
جاذبه های گردشگری فاتیح در یک نگاه
 

 
محله های مهم  فاتیح در یک نگاه

سلطان احمد Sultanahmet : این محله مرکز منطقه تاریخی استانبول و فاتیح است و هیپودرام و ایاصوفیا و مسجد آبی و ... در این محله قرار دارند.
امینونو Eminönü : محله ای است که اسکله آن نقطه آغاز تور بسفر و نیز حرکت فری ها به سمت قسمت آسیایی استانبول می باشد.
فنر و بالات Fener and Balat : از محله های قدیمی استانبول با خانه های رنگارنگ و زیبا هستند که روزگاری محل زندگی یهودیان و ارامنه بوده است و کلیسای بسیار زیبای کاریه در آن قرار دارد.
آکسارای و لاللی Aksaray and Laleli : این دو محله از مراکز عمده فروشی پوشاک هستند که هتل های زیادی را در خود جای داده اند.
سیرکجی Sirkeci : ایستگاه مارمارای Marmaray Sirkeci Station در این ناحیه قرار دارد که دو قسمت اروپایی و آسیایی استانبول را توسط مترو و از زیر دریا به هم متصل می کند.

چگونه به منطقه فاتیح استانبول برویم

خط ترم Tram T1 در نزدیکی بیشتر جاذبه های گردشگری فاتیح توقف دارد.
 

استانبول فاتیح Fatih قسمت اروپایی گلدن هرن دریای مرمره ایا صوفیا Hagia Sophia توپکاپی Topkapi مسجد سلطان احمد Sultan Ahmed Mosque هیپودرام hippodrome بازار بزرگ بازار مصری ها آب انبار باسیلیکا سیسترن Basilica Cistern موزه کاریه Kariye muzesi مسجد سلیمانیه پارک گلحانه دیوارهای قسطنطنیه Walls of Constantinople موزه باستان شناسی Istanbul archaeology museums Mosaic Museum مسجد جدید Yeni Cami رستوران تاریخی سلطان احمد کوفته جی سلطان احمد Sultanahmet امینونو فنر و بالات منطقه محله
کل دیدگاه کاربران (0)