ثبت نام

قسمت اروپایی استانبول در یک نگاه

قسمت اروپایی استانبول در یک نگاه

قسمت اروپایی استانبول در یک نگاه

قسمت اروپایی استانبول که در غرب تنگه بسفر واقع شده است با در دست داشتن جاذبه های تاریخی فراوان به همراه محله های شیک و مدرن از بازدیدکنندگان بیشتری نسبت به قسمت آسیایی این شهر برخوردار است.


 
بازدید کنندگان از این قسمت می توانند در بیوغلو از میدان تکسیم و خیابان محبوب استقلال و برج گالاتا دیدن کنند و یا در نزدیکی آن در شیشلی از قدم زدن در خیابان های لوکس نیشان تاشی لذت برده و یا در بشیکتاش از قصر باشکوه دلماباغچه دیدن کنند. در آن سوی گلدن هرن در فاتیح در منطقه تاریخی سلطان احمد بازدید از جاذبه های گردشگری چون ایاصوفیا، هیپودرام، توپکاپی وغیره در انتظار گردشگران می باشد.

 
قسمت اروپایی استانبول در یک نگاه

مهمترین و وسیع ترین منطقه در جنوب و جنوب غربی آب راه گلدن هرن Golden Horn، فاتیح Fatih نام دارد که به منطقه قدیمی و تاریخی استانبول معروف است. محله تاریخی سلطان احمد و جاذبه های گردشگری مهمی چون ایاصوفیا و مسجد سلطان احمد و توپکاپی و بازار بزرگ و بازار مصری ها و باسیلیکا سیسترن و... در این منطقه قرار دارند.از مهمترین محله های منطقه فتیح می توان به امینونو و سیرکجی و فنر و بالات و نیز آکسارای و لاللی اشاره کرد.
 
مهمترین منطقه در شمال گلدن هرن، بیوغلو Beyoğlu می باشد که به قسمت اروپایی جدید (مدرن) استانبول معروف می باشد. میدان تکسیم و خیابان استقلال و محله گالاتا و اسکله کاباتاش در این منطقه قرار دارند.
از دیگر مناطق مهم قسمت اروپایی که در شمال آب راه گلدن هرن قرار دارند می توان به بشیکتاش Beşiktaş اشاره کرد که دلماباغچه و محله های ببک و اورتاکوی در آن قرار دارد.
شیشلی Şişli نیز یکی دیگر از مناطق قسمت اروپایی استانبول است که از شمال در مجاورت منطقه بیوغلو قرار دارد و محله  نیشان تاشی و خیابان ها و هتل های شیک را در خود جای داده است.
و  بالاخره منطقه وسیع سریر Sariyer که پارک زیبای امیرگان و نیز پلاژها و سواحل دریای سیاه در آن قرار دارند .

قسمت اروپایی تنگه بسفر جاذبه های تاریخی قسمت آسیایی بیوغلو میدان تکسیم برج گالاتا شیشلی نیشان تاشی استانبول بشیکتاش دلماباغچه گلدن هرن فاتیح منطقه تاریخی سلطان احمد ایاصوفیا هیپودرام توپکاپی Golden Horn Fatih مسجد سلطان احمد بازار بزرگ بازار مصری ها باسیلیکا سیسترن امینونو سیرکجی فنر و بالات آکسارای لاللی میدان تکسیم خیابان استقلال محله گالاتا اسکله کاباتاش شیشلی سریر سواحل دریای سیاه
کل دیدگاه کاربران (0)