ثبت نام

منطقه بیوغلو استانبول

بیوغلو Beyoğlu از مناطق بزرگ قسمت اروپایی استانبول است که به استانبول مدرن شهرت یافته است. این منطقه از جنوب و غرب و شرق به آب راه گلدن هرن و تنگه بسفر منتهی می شود و از شمال و شمال شرقی با دو منطقه مهم شیشلی Şişli و بشیکتاش Beşiktaş همسایگی دارد.


 
بیوغلو با خیابان هایی پر جنب و جوش و مراکز خرید و رستوران ها و کافه های جذاب و نیز هتل هایی با کیفیت مناسب از محبوب ترین مناطق استانبول می باشد که مهمترین جاذبه های گردشگری آن مانند خیابان استقلال و برج گالاتا از میدان تکسیم شروع شده و تا پل گالاتا ادامه می یابند.


 
جاذبه های گردشگری بیوغلو در یک نگاه
 
  • میدان تقسیم (تکسیم) Taksim Square  : این میدان که بنای یادبود جمهوریت در آن قرار گرفته است امروزه به عنوان مرکز استانبول مدرن شناخته می شود.
  • خیابان استقلال Istiklal Street : این خیابان که از میدان تکسیم شروع می شود و به تونل میدان Tünel Meydanı منتهی می شود خیابانی پر جنب و جوش و مملو از فروشگاه ها و کافه ها و اجراکنندگان خیابانی است و مهمترین خیابان استانبول محسوب می شود.
  • برج گالاتا Galata Tower : این برج چشم انداز 360 درجه و بسیار زیبایی از استانبول را به نمایش می گذارد.
  • پل گالاتا Galata Bridge : این پل که از روی بسفر عبور می کند قسمت اروپایی مدرن و قسمت تاریخی استانبول را به هم متصل می کند.
  • خیابان جهانگیرStreet  Cihangir : این خیابان به خاطر گالری ها و مغازه های عتیقه فروشی و کافه ها و رستوران هایش شهرت یافته است. مسجد تاریخی جهانگیر در انتهای این خیابان واقع شده است.
  • موزه راحمی کوچ Rahmi M Koç Museum : راحمی موزه ای است که بیشترین قسمت های آن را وسایل حمل و نقل قدیمی تشکیل می دهند. بازدید از زیردریایی می تواند مهیج ترین بخش این موزه باشد.
  • مینیاتورک Miniatürk : این پارک ماکت هایی از جاذبه های دیدنی ترکیه و استانبول را در خود جای داده است.
 
محله های مهم بیوغلو در یک نگاه
 
  • کاباتاش Kabataş : فری ها (کشتی ها) از اسکله کاباتاش به سمت جزایر پرنس حرکت می کنند.
  •  کاراکوی Karaköy / گالاتا Galata : کاراکوی نام جدید محله گالاتا می باشد. برج و پل گالاتا مهمترین جاذبه های این محله هستند.
 

چگونه به منطقه بیوغلو استانبول برویم

خط متروی Metro M2 در میدان تکسیم توقف می کند.

 

استانبول بیوغلو قسمت اروپایی گلدن هرن تنگه بسفر شیشلی بشیکتاش خیابان استقلال مراکز خرید رستوران ها برج گالاتا میدان تکسیم پل گالاتا Taksim Square بنای یادبود جمهوریت Galata Tower Galata Bridge خیابان جهانگیر موزه راحمی کوچ مینیاتورک کاباتاش کاراکوی اسکله کاباتاش جزایر پرنس محله گالاتا مسجد تاریخی جهانگیر قسمت اروپایی مدرن منطقه ناحيه
کل دیدگاه کاربران (0)