ثبت نام

منطقه ​کادیکوی استانبول

کادیکوی Kadıkoy از جذاب ترین و محبوب ترین مناطق قسمت آسیایی استانبول است که در مجاورت دریای مرمره در کنار دیگر منطقه بزرگ این قسمت یعنی اوسکودار واقع شده است.


 
 کادیکوی جاذبه های گردشگری و تفریحاتی زیادی را در خود جای داده است. از خیابان ها و مراکز خرید پر زرق و برق و بازار های محلی گرفته تا سواحل شنی برای آفتاب گرفتن و شنا کردن و همچنین پارک های زیبا در کنار دریا، کادیکوی را به یکی از مناطق پر جاذبه برای توریست ها بدل کرده است.


 
کادیکوی همچنین دارای رستوران های محلی با کیفیت غذای بسیار خوب و کافه ها و شیرینی فروشی ها و بستنی فروشی هایی است که تعدادی از آنها شهرت جهانی پیدا کرده اند و فقط با دقائقی پیاده روی از اسکله و ساختمان تئاتر کادیکوی در دسترس هستند. این اسکله، پل ارتباطی کادیکوی با منطقه اروپایی توسط کشتی ها می باشد.
 
ساختمان تئاتر کادیکوی Kadıköy Haldun Taner Stage اولین اثری است که پس از نزدیک شدن کشتی به اسکله، قابل مشاهده می باشد. قدمت این ساختمان به سالهای 1925 تا 1927 بازمیگردد که در آن زمان از آن به عنوان یک بازار سرپوشیده استفاده می شده است.
 
یک تراموای قدیمی مسیری شامل اسکله کادیکوی و خیابان های محبوب بهاریه و مودا را طی می کند. سوار شدن این تراموا برای دیدن بخش هایی از کادیکوی جذاب است و توصیه می شود.


جاذبه های گردشگری کادیکوی  در یک نگاه
 
 • خیابان بغداد Street Bağdat : بغداد از خیابان های بسیار شیک و مدرن استانبول است که مراکز خرید و رستوران های گران قیمت را در خود جای داده است.
 • خیابان بهاریه Bahariye Street : این خیابان که در ابتدای آن مجسمه گاو boğa قرار دارد با پیاده روهایی آراسته و با رستوران ها و کافه ها و فروشگاه های خوب، یکی از جذاب ترین خیابان ها برای گشت و گذار می باشد.
 • خیابان مودا Moda : خیابانی است که کافه ها و رستوران هایی با چشم انداز دریا را در خود جای داده است. تراس ها و باغ های انتهای این خیابان از محبوبیت خاصی در بین گردشگران برای نوشیدن چای و قهوه برخوردار هستند. 
 • سواحل جاده بستان Caddebostan Beaches : در ناحیه جاده بستان سه ساحل شنی قرار دارد که گرچه کوچک ولی جزو سواحل خوب و خانوادگی محسوب می شوند.
 • دالیان پارک Dalyan Park : دالیان پارکی زیباست که در مجاورت دریای مرمره قرار گرفته است.
 • اسکله کادیکوی : این اسکله که مکانی برای پهلو گرفتن کشتی ها می باشد جای مناسبی برای لذت بردن از زیبایی های دریای مرمره است.
 • بازار کادیکوی : در این بازار که در مقابل اسکله کادیکوی قرار دارد انواع میوه جات و ادویه جات و ماهی ها به فروش می رسند و تعدادی از رستوران ها و شیرینی فروشی های قدیمی شهر استانبول در آن قرار دارند که به شهرت جهانی رسیده اند.
 • رستوران اسکندر Kebapçı İskender : این رستوران قدیمی متعلق به نوه اسکندر می باشد که گفته می شود اولین اسکندر کباب متعلق به این شخص می باشد.
 • بستنی علی اوستا Ali Usta : از بستنی فروشی های معروف استانبول در خیابان Moda می باشد.
 • رستوران چیا Çiya Restaurant : ازجمله رستوران های است که غذاهای ترکی را با کیفیت خیلی خوب عرضه می کند.
 • شیرینی فروشی( شکرجی) ارول Şekerci Cafer Erol : شیرینی فروشی با نزدیک به دویست سال سابقه می باشد که انواع شیرینی ها، شکلات، نوشیدنی ها و شربت های خاص را ارائه می دهد.

 
محله های مهم  کادیکوی  در یک نگاه
 
 • جاده بستان  Caddebostan : از محله های مجاور دریای مرمره می باشد که دارای سه ساحل خوب و یک پارک بزرگ به نام دالیان Dalyan و مسیر طولانی پیاده روی در حاشیه دریا می باشد.
 • بستانچی Bostancı : از محله های اطراف خیابان بغداد می باشد که دارای یک اسکله و یک شهر بازی کوچک می باشد. بستانچی توسط کشتی به جزیره بیوک آدا متصل می شود.
 • فنرباغچه Fenerbahçe : این محله که دارای کافه ها، رستوران ها، یک اسکله کوچک و پارکی سرسبز در کنار بسفر می باشد از مراکز تفریح و پیاده روی محلی ها محسوب شده و به خاطر تیم فوتبالش به شهرت رسیده است.
   

چگونه به منطقه ​کادیکوی استانبول برویم

دلموش بهترین راه رسیدن به این منطقه است. این دلموش ها از پشت میدان تکسیم حرکت می کنند و در اسکله کادیکوی توقف می کنند (به نقشه حمل و نقل عمومی در میدان تقسیم مراجعه کنید). کرایه این دلموش ها 7 لیر می باشد.
استفاده از فری (کشتی) روش دیگر رسیدن به کادیکوی می باشد. فری ها از اسکله امینونو به صورت منظم در طول روز به سمت اسکله کادیکوی حرکت می کنند. هزینه این سفر دریایی 5/2 لیر است که با استانبول کارت قابل پرداخت می باشد.
 
 

استانبول کادیکوی قسمت آسیایی دریای مرمره اوسکودار خیابان مراکز خرید سواحل شنی رستوران های محلی ساختمان تئاتر کادیکوی منطقه اروپایی اسکله کادیکوی خیابان بغداد خیابان بهاریه Bahariye Street Moda سواحل جاده بستان Caddebostan Beaches دالیان پارک Dalyan Park بازار کادیکوی رستوران اسکندر بستنی علی اوستا Ali Usta رستوران چیا شیرینی فروشی ارول جاده بستان Caddebostan بستانچی فنرباغچه منطقه محله
کل دیدگاه کاربران (1)

چهارشنبه 22 اسفند 1397
کادیکوی

| برای بازدید از کادیکوی می تونید یک روز کامل را اختصاص بدید و همه جاهای آن را ببینید و یا اینکه فقط قسمتی از آن را بسته به سلیقه خودتون ببینید.بازدید از کادیکوی از اسکله آن شروع میشه که می تونید با دلموش های میدان تقسیم و یا با کشتی از اسکله امینونو به آنجا برید. اسکله تقریبا با دلموش 20 دقیقه با خیابان بغداد و جاده بستان فاصله داره که از جاهای دیدنی کادیکوی هستند .اگر هم وقت زیادی ندارید از اسکله به سمت بازار حرکت کنید و از آنجا خیابان بهاریه را ببیند.به هر حال اینجا خیلی جاها برای گشتن داره فقط باید زمانتون را تنظیم کنید.