ثبت نام

اطلاعات خورد و خوراک

اطلاعات خورد و خوراک

اطلاعات خورد و خوراک

استانبول شهری با تاریخی غنی است که تاریخ آن به نوعی با غذاهای آن گره خورده است. غذاهای این شهر در طول قرن ها و با تغییر فرهنگ ساکنان آن، تغییر و تکامل یافته اند. غذاهای ترکی هم اینک جزو بهترین و خوشمزه ترین غذاهای دنیا محسوب می شوند که از حیث تنوع و طعم در رده غذاهای مطرح دنیا چون غذاهای ایتالیایی و فرانسوی قرار دارند. لذت خوردن غذاهای اصیل ترکی و چشیدن انواع دسرها و نوشیدنی ها، خاطرات خوش سفر به استانبول را تکمیل خواهد کرد.
خورد و خوراک در استانبول طیف وسیعی از غذاها، دسرها، بستنی ها و نوشیدنی های ترکی به همراه خوراکی های خیابانی و نیز فست فودهای بین المللی را شامل می شود.
غذاهای ترکی و دسر های آنها در همه جای استانبول با کیفیت ها و قیمت های متفاوت یافت می شوند ولی در قسمت آسیایی و در کادیکوی شما می توانید طعم واقعی غذاها، دسرها و شربت های  ترکی را در تراکمی از رستوران ها و شیرینی فروشی های تاریخی این ناحیه تجربه کنید.


 
علاوه بر این رستوران ها، در سال های اخیر رستوران ها و شیرینی فروشی های تاریخی در خیابان های مهم و مراکز خرید استانبول شروع به رشد کرده اند. این رستوران ها غذاها و دسرهای ترکی را با کیفیتی مطلوب و قیمتی رقابتی عرضه می کنند.


 
علاقه مندان به غذاهای دریایی نیز دراین شهر بی نصیب نخواهند ماند و این غذاها تقریبا درهمه جای استانبول یافت می شوند ولی بهترین مکان برای امتحان کردن غذاهای دریایی محله کومکاپی در کنار دریای مرمره می باشد.
 

 
اگر در کنار لذت بردن از غذاهای ترکی و دریایی به دنبال امتحان کردن طعم های بین المللی هستید فست فودهایی چون Mac Donald , Burger King , KFC در تمامی نقاط شهر و مراکز خرید شعبه دارند.


 
خوراکی های خیابانی نیز مانند سیمیت (نان)، صدف و بلال که عمدتاً توسط فروشندگان دوره گرد به فروش می رسند از دیگر خوردنی های محبوب گردشگران می باشند.

 

استانبول غذاهای ترکی دسر بستنی نوشیدنی قسمت آسیایی کادیکوی رستوران ها شیرینی فروشی های تاریخی کافه های زنجیره ای مراکز خرید غذاهای دریایی کومکاپی
کل دیدگاه کاربران (0)