ثبت نام

فرودگاه های استانبول

فرودگاه های استانبول

فرودگاه های استانبول

استانبول دارای دو فرودگاه مهم است. بعد از بازنشسته شدن فرودگاه آتاتورک که زمانی بزرگترین فرودگاه استانبول محسوب می شد هم اینک فرودگاه جدید استانبول که استانبول ایرپورت (iGA) Airport Istanbul نام دارد به عنوان اصلی ترین فرودگاه این شهر آغاز به کار کرده است. فرودگاه دیگر استانبول، صابیحا گوکچنSabiha Gökçen International Airport (SAW)  نام دارد که در قسمت آسیایی قرار دارد و به نسبت فرودگاه استانبول ایرپورت از مرکز شهر دور تر است.

استانبول ایرپورت Istanbul Airport (iGA)

استانبول ایرپورت بزرگترین و مهمترین فرودگاه استانبول و کشور ترکیه است که در قسمت اروپایی استانبول قرار دارد و بیشتر ایرلاین های معتبر دنیا به این فرودگاه پرواز می کنند.
این فرودگاه که جایگزین فرودگاه آتاتورک شده است دارای امکاناتی چون اینترنت رایگان، فری شاپ، صرافی و ... می باشد.

 

حمل و نقل در استانبول ایرپورت

اتوبوس Havaist

اتوبوس های هاوا ایست Havaist که اتوبوس هایی مدرن و با تهویه مطبوع هستند از استانبول ایرپورت مسافرین را به مرکز شهر (و بالعکس) و به نقاط مهمی چون میدان تکسیم منتقل می کنند. هزینه اتوبوس های هاوا ایست برای مناطق مختلف شهر متفاوت است و پرداخت هزینه آن فقط توسط استانبول کارت امکان پذیر می باشد.

برای اطلاع از هزینه ها، ساعات کار و مسیرها به وب سایت رسمی اتوبوس های Havaist مراجعه کنید.
 

 
 
تاکسی

تاکسی در ساعات بدون ترافیک راحترین و البته بسیار گرانتر ازاتوبوس می باشد. تاکسی ها پس از خروج از فرودگاه به راحتی در دسترس هستند. زمان رسیدن به مرکز شهر توسط تاکسی حدودا 40 دقیقه در ساعات بدون ترافیک می باشد.

 
فرودگاه صابیحا گوکچن (Sabiha Gökçen International Airport (SAW

فرودگاه صابیحا دومین فرودگاه بزرگ استانبول می باشد که پروازهای بین المللی و داخلی درون آن انجام می شوند. این فرودگاه در قسمت آسیایی استانبول واقع شده است و به نسبت فرودگاه استانبول ایرپورت از قسمت اروپایی دورتر است.
شرکت هواپیمایی پگاسوس Pegasus Airlines که دومین ایرلاین بزرگ ترکیه می باشد همه پروازهای خود را از طریق این فرودگاه انجام می دهد.
فرودگاه صابیحا دارای امکاناتی چون چهار ساعت اینترنت رایگان، فری شاپ، صرافی و ... می باشد.
 
 
حمل و نقل در فرودگاه صابیحا گوکچن 

اتوبوس

اتوبوس ارزانترین راه برای دسترسی به مرکز شهر و قسمت اروپایی استانبول (و بالعکس) می باشد. اتوبوس های هاوابوس HAVABÜS که اتوبوس هایی مدرن با تهویه مطبوع هستند از این فرودگاه  مسافرین را به میدان تکسیم (و بالعکس) منتقل می کنند. زمان تقریبی فاصله بین فرودگاه صابیحا و میدان تکسیم یک ساعت و نیم می باشد که با توجه به ترافیک می تواند تغییر کند.
هزینه اتوبوس های فرودگاه 15 لیر است که به صورت نقدی به راننده پرداخت می گردد.
ساعات کار این اتوبوس ها از ساعت 4 صبح تا 1 بامداد می باشد. برای اطلاعات بیشتر از مسیرها و ساعات کار این اتوبوس ها به وب سایت رسمی HAVABÜS  مراجعه کنید.
 
تاکسی

تاکسی در ساعات بدون ترافیک راحت ترین و البته بسیار گرانتر از اتوبوس می باشد. تاکسی ها پس از خروج از فرودگاه به راحتی در دسترس هستند. زمان رسیدن به مرکز شهر توسط تاکسی حدوداً یک ساعت در ساعات بدون ترافیک می باشد.
نرخ تقریبی تاکسی از فرودگاه آتاتورک به میدان تکسیم 140 لیر و به آکسارای 150 لیر می باشد.
 
مترو

رفت و آمد به فرودگاه صابیحا از طریق مترو امکان پذیر نمی باشد.

 
 
 
 

استانبول فرودگاه آتاتورك صابيحا اتوبوس هاوابوس جديد ايرپورت
کل دیدگاه کاربران (0)