ثبت نام

اطلاعات خرید در استانبول

اطلاعات خرید در استانبول

اطلاعات خرید در استانبول

استانبول مملو از مراکز خرید، مال ها و اوت لت های مدرنی است که این شهر را به یکی از مقاصد گردشگری پرطرفدار برای عاشقان خرید بدل کرده است. خرید در استانبول به جز صرفه های اقتصادی و منافع آن، امروزه با توجه به امکانات و تفریحات مراکز خرید، به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری این شهر محسوب می شود.
 
مال ها و اوت لت ها بهترین مکان برای خرید در استانبول محسوب می شوند. این مال ها و اوت لت ها تقریباً در همه جای شهر یافت شده و طیف وسیعی از برند های ترک و برندهای جهانی را در خود جای داده اند. علاوه بر این، بیشتر مراکز خرید در استانبول دارای امکانات تفریحی مانند سینما، فضای بازی کودکان و نیز فودکورت های مجهز می باشند که بر جذابیت خرید در این مراکز می افزایند.


 
خرید در استانبول اما فقط به مال ها محدود نمی شود. خیابان های توریستی استانبول غالباً به جز جاذبه های گردشگری و شور و هیجان خود، تعداد زیادی از فروشگاه ها و علی الخصوص برند های پوشاک را در خود جای داده اند که  خرید کردن در آنها را به یکی از جاذبه های گردشگری استانبول بدل کرده اند.
 
خیابان ها و محله های محبوب خرید در استانبول
 
 • خیابان استقلال : در دو طرف این خیابان انواع برندهای پوشاک ترک و غیر ترک شعبه دارند.
 • زیتین بورنو : این محله مرکز فروش محصولات چرم در استانبول می باشد و تعداد زیادی از فروشندگان پالتو و کیف و کفش چرم در آن یافت می شوند.
 • نیشان تاشی : این محله از محله های پر زرق و برق استانبول است که مزون های عروس و فروشندگان لباس های شب بسیار شیک و البته گران قیمت در آن به فور یافت می شوند.
 • امینونو : در کنار مسجد جدید و بازار مصری ها در امینونو، بازاری وجود دارد که در آن می توانید کیف و کفش ترک را با قیمتی مناسب تهیه کنید.
 • خیابان بغداد : در این خیابان فروشگاه هایی با اجناس لوکس و گران قیمت قرار دارند.
 • خیابان بهاریه : انواع برند های ترک و غیر ترک در این خیابان یافت می شوند.
 

 
علاوه بر این خیابان ها و محله ها، استانبول دارای چندین محله مشهور عمده فروشی می باشد که بهترین مکان برای خرید اجناس به صورت عمده می باشد.

مراکز عمده فروشی استانبول
 
 • مرتر Merter : این محله از مراکز عمده فروشی های استانبول است که برای خریدهای تعدادی توصیه می شود.
 • آکسارای و لاللی Laleli  - Aksaray : این دو محله نیز از مراکز عمده فروشی پوشاک هستند که علاوه بر خرید به صورت کلی، امکان خرید به صورت جزئی نیز در آن وجود دارد.
 
بازارهای تاریخی و سنتی استانبول از دیگر اماکن خرید این شهر محسوب می شوند که غالبا انواع خوراکی ها و ادویه جات و زیوار آلات و منسوجات در آنها به فروش می رسد.

مشهورترین بازارهای تاریخی و سنتی استانبول
 

 
بازارهای روزانه همچنین از پرطرفداران اماکن خرید در استانبول به شمار می روند. شنبه بازار تا جمعه بازار هر روز هفته در مکان های خاصی از شهر برگزار می شوند که در آن دست فروشان اجناس خود را در خیابان ها عرضه می کنند و خرید از آنها جذابیت خاص خود را برای علاقه مندان دارد.

مهمترین بازارهای روزانه استانبول
 
 • سه شنبه بازار در کادیکوی Kadıköy Salı Pazarı معروف ترین و بهترین بازار روزانه در استانبول می باشد. برای رسیدن به این بازار پس از ورود به کادیکوی و در روبروی اسکله سوار مترو Metro M4 شوید و در ایستگاه Goztepe پیاده شده و به سمت دانشگاه مدینیت Medeniyet University حرکت کنید. سه شنبه بازار در پارکینگ این دانشگاه برگزار می شود.
 
 • چهارشنبه بازار فاتیح Çarşamba Pazarı نیز یکی دیگر از بازارهای بزرگ روزانه استانبول است که در منطقه فاتیح برگزار می شود. برای رسیدن به این بازار سوار مترویMetro M2 شوید و در ایستگاه Vezneciler از آن پیاده شوید و به طرف مسجد فاتیح حرکت کنید ( حدوداً 20 دقیقه پیاده روی ). این بازار در پشت مسجد فاتیح برگزار می شود.
 
 • شنبه بازار Cumartesi Pazarı که در محله بشیکتاش بر گزار می شود از بازارهای محبوب استانبول می باشد. برای رسیدن به این بازار به بشیکتاش بروید و از اسکله و میدان آن به سمت بازار حرکت کنید.
 
 • پنجشنبه بازار Perşembe Pazarı در اورتاکوی برگزار می شود. برای رسیدن به این بازار کافی است به اورتاکوی رفته و خود را به مسجد اورتاکوی برسانید. پنجشنبه بازار در اطراف این مسجد برگزار می شود.
 

استانبول راکز خرید مال ها اوت لت خرید خیابان های توریستی استانبول خیابان استقلال زیتین بورنو نیشان تاشی امینونو خیابان بغداد خیابان بهاریه مراکز عمده فروشی استانبول عمده فروشی مرتر Merter آکسارای و لاللی Laleli - Aksaray بازارهای تاریخی و سنتی استانبول بازار بزرگ بازار مصری ها آراستا بازار بازارهای روزانه کادیکوی مترو Metro M4 اسکله فاتیح مسجد فاتیح بشیکتاش اورتاکوی
کل دیدگاه کاربران (0)